• Свеж
ВИЛИЈАМС СВ-836 1/2 Диск Плитки Приклучок, 8-Точка, 1-1/8-Инчен
zoom_in

ВИЛИЈАМС СВ-836 1/2 Диск Плитки Приклучок, 8-Точка, 1-1/8-Инчен

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Издржлив црн оксид завршница СУПЕРТОРК лобуларни отвори за поголема моќност на вртење без деформирање на прицврстувачот. Приклучоците од 21 точка се дизајнирани за брзо вклучување на прицврстувачите од 4 точки. Произведено во САД. Симболично за брендот Вилијамс, работниот коњ се гордее што ја спушти главата, работи напорно за вас и дава вредни резултати на вашата работа. Ја препознаваме потребата да се вратиме на основите : важноста на добро завршената работа, секој пат, со доверба и гордост. Наследството на вилијамс на висококвалитетни алатки фокусирани на индустријата продолжува да испорачува бренд на алатки што се подготвени за работа. • Вилијамс Приклучоците За Спасување На Туробосокет може да се користат со крцкалка, прекинувачка лента или Т-рачка за брзо и лесно отстранување на оштетените или заоблени навртки и завртки, без да се бара чекан за инсталирање на штекерот преку прицврстувачот. • Зафатот на приклучокот на прицврстувачот се затегнува додека се применува поголем вртежен момент. * Користете на сите видови стандардни навртки и завртки, како и столпчиња, брадавици на цевки и кородирани автоматски и морски сврзувачки елементи. • Може да се користи за "најдобро вклопување" на метрички и фракциони сврзувачки елементи, како и со воздушен или електричен ударен клуч за дополнителна брзина и моќ на вртење.

Поврзани производи..