• Свеж
Комплет За Алат За Стегање На Кабел За Батерии сануке Со Секач За Кабли И Комплет За Асортиман На Бакарни Навртки Со Цевки За Собирање Топлина, Жичен Стегач за ЕЛЕКТ
zoom_in

Комплет За Алат За Стегање На Кабел За Батерии сануке Со Секач За Кабли И Комплет За Асортиман На Бакарни Навртки Со Цевки За Собирање Топлина,

DEN 638.24

Стока
check Во продавницата

1 ПАРЧИЊА Х Алатка За Стегање На Кабел За Кабел За Батерии 60 ПАРЧИЊА Х Прстен Терминал Конектори. 12-10АВГ 1/4 10 ПАРЧИЊА. 12-10АВГ 5/16 10 ПАРЧИЊА. 8АВГ 1/4 - - - 10 ПАРЧИЊА. 8АВГ 5/16 - 10 ПАРЧИЊА. 6АВГ 1/4 - - - 5 ПАРЧИЊА. 6АВГ 5/16 - 5 ПАРЧИЊА. 4АВГ 1/4 - - - 5 ПАРЧИЊА. 60 ПАРЧИЊА Х Топлина Смалуваат Цевки. 20пцс -1/4 "х 1. 30пцс -3/8 "х 1. 10 парчиња 1/2 "х 1,77"(3 : 1). 8 ВИДОВИ 60 ПАРЧИЊА. Прстен терминал со сите Релевантни Европски Стандарди. Изработени од чиста бакарна цевка со силна издржливост. Специјален дизајн-прозорец за инспекција. Овозможува визуелна инспекција на правилно вметнување жица. 99,9% виолетов бакар, тешка конструкција за зголемена издржливост на висока температура, одличен квалитет. Бакарни терминали со висока електролитичка оценка ги надминуваат и надминуваат другите. Широко се користи за алуминиум, бакар, комуникациски кабел. Изграден од високо-јаглероден челик за супериорни перформанси. Дизајнот со висока потпора е во согласност со ergономијата. Ласерските термички обработени рабови за сечење траат подолго. Операција со една рака погодна за тесен затворен простор. Дизајнот на ласерски термички обработени рабови за сечење го прави да има подолг работен век. ❀●ВИСОКОПРЕЦИЗЕН ДИЗАЈН на ВИЛИЦАТА ● Стегач со висока прецизна вилица обезбедува цврсто поврзување по стегање со силен работен притисок. Оваа алатка има широка примена во работата на автоматската електроника. ❀●РОТИРАЈ СТЕГАЊЕ умира ● професионалната алатка за стегање на терминалот на кабелот има 6мм2/10мм216мм2/25мм2/35мм2/50мм2 (Слично НА AGG 8, 6, 4, 2, 1/0) стегање со големина на жица, користејќи ротирачки глави со игла за заклучување натоварена со пружина за да ги држите главите на место.

Поврзани производи..