• Свеж
Леново Легија Y750 - 15IMH 81YT0007US 15.6 Игри Лаптоп-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7-10750H Hexa-core 2.60 GHz - 16 GB RAM МЕМОРИЈА-512 GB SSD-Windows 10 Home-NVI
zoom_in

Леново Легија Y750 - 15IMH 81YT0007US 15.6 Игри Лаптоп-Full HD - 1920 x 1080-Intel Core i7 i7-10750H Hexa-core 2.60 GHz - 16 GB RAM МЕМОРИЈА-512

DEN 14399.68

Стока
check Во продавницата

Производител На Процесор : Интел Тип на процесор : Јадро i7. Процесор Генерација : 10-Ти Генерација Процесор Модел : i7-10750 H. Процесор Јадро : Хекса-јадро (6 Јадро). Сериозни Лаптопи За Игри. Леново Легија! Заедно, ние сме колектив на гејмерската заедница. Ние ја разбираме вашата страст за играта, бидејќи ја живееме. Ги слушавме вашите потреби за крајно искуство со игри и ги дизајниравме нашите нови апаратури да бидат подготвени за перформанси, директно надвор од кутијата, за да одговараат на вашите потреби за игри. Нашата цел е едноставна : направете игри подобро за гејмерите-за вас и поради вас-За Леново Легија!. Производител : Леново Група Ограничена. Производителот Дел Број : 81 YT0007 US. Име На Брендот : Леново. Производ Линија : Легија. Серија на производи : Y750-15 IMH. Модел на производ : 81ИТ0007УС. Име на производот : Легија Y750 - 15 IMH 81 YT0007 US Игри Лаптоп. Тип На Производ : Тетратка За Игри. [Процесор] Производител На Процесори : Интел. Тип на процесор : Јадро i7. Процесор Генерација : 10-Ти Генерација Процесор Модел : i7-10750 H. Процесор Јадро : Хекса-јадро (6 Јадро). Брзина На Процесорот : 2. Максимална Турбо Брзина : 5 GHz. [Меморија] Стандардна Меморија : 16 МК. Мемориска Технологија : DDR4 SDRAM. [Складирање] Тип На Возење : SSD. Вкупно Солидна Состојба Погон Капацитет : 512 МК. [Екран И Графика] Големина На Екранот : 15.

Поврзани производи..