• Свеж
Тик Лево Опашка Светло Собрание Компатибилен со 2006-2010 Крајслер Пт Крузер
zoom_in

Тик Лево Опашка Светло Собрание Компатибилен со 2006-2010 Крајслер Пт Крузер

DEN 688.16

Стока
check Во продавницата

Таа има ое-споредливи темперамент без" пигтаил " конектор за кавга-слободен инсталација Ое-споредливи одредби за монтирање обезбедуваат пад на прецизната опрема. Ригорозни и забрзани тестови за возење велосипед за да се обезбеди услуга на производот, квалитет и издржливост. Специјалниот слој на површината на леќата спречува замаглување и избледување обезбедувајќи соодветно осветлување и оперативна безбедност. Исполнување или надминување на стандардите ЗА ТОЧКИ/САЕ со особено внимание за фотометриска и безбедносна усогласеност. CAPA сертифицирани производи за осветлување на брендот TYC се дизајнирани да бидат ое споредливи во форма, вклопување и функција. Тие се високо ценети како остварливи квалитетни алтернативни делови во индустријата за поправка на судири. ПРОГРАМАТА КАПА (Сертифицирана Асоцијација За Автомобилски Делови) е програма за обезбедување квалитет која помага да се одржи високо ниво на квалитет во денешните делови за поправка на судири. Пазарот за поправка на судири е составен од главно поправки покриени со осигурување, 70 отсто од тие поправки покриени со осигурување пропишуваат СЕРТИФИЦИРАНИ делови КАПА. Секоја светилка за замена НА ТИК е произведена со слични пластични материјали како оригиналната опрема и е подложена на ригорозно тестирање за да се осигурате дека вие, сопственикот на возилото, можете безбедно да ги користите и дење и ноќе.

Поврзани производи..