• Свеж
M3,5 x 8mm, ISO 8752, метрички, склопени пролетни иглички, тешка должност, AISI 301 не'рѓосувачки челик
zoom_in

M3,5 x 8mm, ISO 8752, метрички, склопени пролетни иглички, тешка должност, AISI 301 не'рѓосувачки челик

DEN 936.00

Стока
check Во продавницата

Пролетните иглички се шупливи, цилиндрични прицврстувачи за вклопување во печатот со широки краеви Шупните, безгласни иглички, поделени по должината, се познати и како иглички. Пролетниот пин ќе ја одржи својата позиција во склопување со однапред одредена пролетна напнатост. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Пролетните иглички се шупливи, цилиндрични прицврстувачи за вклопување во печатот со широки краеви. Шупните, безгласни иглички, поделени по должината, се познати и како иглички. Пролетниот пин ќе ја одржи својата позиција во склопување со однапред одредена пролетна напнатост. Не'рѓосувачки челик значително ја подобрува отпорноста на оцрнување или корозија. Дијаметар (номинален) : дијаметар M3.5 (димензија) : должина од 3,5 мм (номинална) : 8мм Категорија : Слоутиран пролетен пинови Систем на мерење : Метрички бренд : Аспенски сврзувачки елементи - Формулар и дизајн : Материјал со тешка должност : Одделение за материјал од не'рѓосувачки челик : AISI 301 облога од не'рѓосувачки челик : Неконкретни стандарди и спецификации : ISO 8752 NB : Сликите на производи се уметнички претстави заштитени со авторски права кои можеби не го одразуваат точниот изглед на производот, пропорциите и/или релативните димензии.

Поврзани производи..