• Свеж
5d DIY дијамантски комплети за сликање за возрасни, целосна вежба дијамантска уметност дијамантска слика по комплет за број за деца почетник дијамантски вез за вез з?
zoom_in

5d DIY дијамантски комплети за сликање за возрасни, целосна вежба дијамантска уметност дијамантска слика по комплет за број

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

DIY дијамантски занаетчиски занаети : Оваа дијамантска слика е полу-завршен производ со детални упатства и совршен натпревар во боја, шарен и тродимензионален, полесен и поубав од вкрстениот бод Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Целосна вежба : Дијамантот на ринстон ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Rhinestone е подобрување направено врз основа на вежба за смола. Комплетот за сликање на дијаманти му се дава дополнителен дијамант од 30% за да се спречи губење во процесот. Затоа, не грижете се, само уживајте во вашата забава. Дијамантско сликарство DIY Чекори : Дијамантот во нумерираните пакети одговара на табелата во боја на страната на цртежот. Ставете ги истите дијаманти во послужавник. Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Безбедносен материјал : Дијамантско сликарство користете лепило за животна средина, еколошко платно, дури и текстура, водоотпорна, не е лесна за преклопување-никогаш нема да се избледи. Високо чиста водоотпорна сликарска платно, симболите и буквите се многу лесни за гледање и читање, дури и за почетници , и степенот на намалување на квалитетот на сликата е многу висок. Лепилото е многу силен, така што дијамантот не е лесен за паѓање и може да се чува повеќе од 20 години. Услуга за квалитет : 24 часа онлајн услуга, ако сликите со дијаманти што сте ги добиле, изгубиле дијаманти, недостаток на дијаманти или какво било незадоволство, ве молиме слободно контактирајте со нас. Можеме да ви го преиспитаме. Ние сме подготвени да обезбедиме 100% задоволителна услуга по продажбата за вас, осигурете се дека имате добро искуство за купување. DIY дијамантски занаетчиски занаети : Оваа дијамантска слика е полу-завршен производ со детални упатства и совршен натпревар во боја, шарен и тродимензионален, полесен и поубав од вкрстениот бод. Лесно да се реализираат класични уметнички дела, ќе уживате во задоволството од правење, да доживеете чувство да бидете сликар. Ако имате доволно време и трпеливост и како предизвик проект, ова е тотално за вас! (производот не вклучува рамка). Целосна вежба : Дијамантот на ринстон ја покрива целата слика и направете ја сликата да биде повеќе слоевит. Rhinestone е подобрување направено врз основа на вежба за смола. Комплетот за сликање на дијаманти му се дава дополнителен дијамант од 30% за да се спречи губење во процесот. Затоа, не грижете се, само уживајте во вашата забава. Дијамантско сликарство DIY Чекори : Дијамантот во нумерираните пакети одговара на табелата во боја на страната на цртежот. Ставете ги истите дијаманти во послужавник. Потоа, земете го вметнувањето „пенкало“ на квадратниот лепило лесно, оставете малку лепило на пенкалото, конечно подигнете го дијамантот и ставете го на соодветниот број на платното. Безбедносен материјал : Дијамантско сликарство користете лепило за животна средина, еколошко платно, дури и текстура, водоотпорна, не е лесна за преклопување-никогаш нема да се избледи. Високо чиста водоотпорна сликарска платно, симболите и буквите се многу лесни за гледање и читање, дури и за почетници , и степенот на намалување на квалитетот на сликата е многу висок. Лепилото е многу силен, така што дијамантот не е лесен за паѓање и може да се чува повеќе од 20 години.

Поврзани производи..