• Свеж
1/16 „X 7/16“ пинови 18-8 не'рѓосувачки челик-QTY-5000
zoom_in

1/16 „X 7/16“ пинови 18-8 не'рѓосувачки челик-QTY-5000

DEN 9387.84

Стока
check Во продавницата

Дијаметар : 1/16 " Засилени споеви. Полици за поддршка. Градежни играчки. 18-8 Не'рѓосувачки челик е отпорен на корозија, издржлив и се смета за стандард во индустријата за сврзувачки елементи од не'рѓосувачки челик. Материјал : 18-8 не'рѓосувачки челик. Стил : Нема глава. Засилени споеви. Полици за поддршка. Градежни играчки. Апликации за хобистичка. Иглички од не'рѓосувачки челик се отпорни на корозија во различни оценки. За околини кои бараат исклучително отпорен производ (како што е солена вода), препорачуваме 316 не'рѓосувачки челик. отпорни квалитети. Дуелните иглички се произведуваат на пневматска опрема за даул и доаѓаат во пред-пресечена должина и дијаметри. Овие иглички за дупки се користат во многу апликации како засилени споеви, полици за поддршка и разни хобистички апликации. Пиновите од не'рѓосувачки челик се отпорни на корозија во различни оценки. За околини кои бараат исклучително отпорен производ (како што е солена вода), препорачуваме 316 не'рѓосувачки челик. 18-8 и 304 оценки од не'рѓосувачки челик се сметаат за стандард во индустријата и имаат квалитети отпорни на корозија.

Material:
18-8 Stainless Steel

Поврзани производи..