• Свеж
Стара златна боја на Валејо, 35 мл
zoom_in

Стара златна боја на Валејо, 35 мл

DEN 1.67

Стока
check Во продавницата

Бојата на моделот е формулирана со постојани пигменти за ликовна уметност; Сите бои се целосно лесни и непроaирни Конзистентноста на бојата на моделот овозможува исклучително мазен и униформа филм за боја, без трага од четки. Формулата заснована на водата на моделот боја е специјално развиена за придржување на тешки површини како што се метал и пластика. Од производителот Acrylics Vallejo, компанијата Валејо е регистрирана во Newу Jerseyерси, САД, во 1965 година. Во овие рани години е специјализирана за производство на бои за анимирани филмови (цртани филмови). Најискрената експанзија на Валејо започна во деведесеттите години, започнувајќи со воведување на нови производи насочени кон секторот за сликање и хоби секторот. Компанијата стана првиот специјалист за акрилни бои, со долго и разновидно искуство во сите аспекти на оваа гранка на производство. Опсег на боја на боја на боја од 218 акрилни бои, многу високо пигментирани, формулирани за модели и минијатури. Бојата на моделот е индицирана за сите површини, а особено формулирана да се придржува кон пластика и полиестери.

Поврзани производи..