• Свеж
4 Спакувајте Штитови За Приватност Во Училницата Разделувачи На Биро За Студентски Клупи-Избрани Бои Лесни За Чистење Пластични Чувари За Кивање Табла За Табла За ?
zoom_in

4 Спакувајте Штитови За Приватност Во Училницата Разделувачи На Биро За Студентски Клупи-Избрани Бои Лесни За Чистење Пластични

DEN 990.40

Стока
check Во продавницата

Ги охрабрува Учениците Кои Не Го Одвлекуваат Вниманието Да го подобрат своето учење користејќи ги нашите табли за приватност за студентски клупи! Тие помагаат да се создаде бариера помеѓу секое дете за да можат да се фокусираат на задачата што ја имаат Подобри и Издржливи Тест Штитови-Разнобојни, изработени од брановидна пластика, нашата студија карел е идеална за долготрајна и повеќекратна употреба! Избришете ја секоја партиција на бирото чиста и таа е подготвена за следниот студент. Полесно За Чување И Ракување - нашите папки за приватност за учениците во училницата имаат заоблени агли и се преклопуваат целосно рамно кога не се користат, така што секое парче од екраните на панелот за приватност на оваа работна маса може да оди во складиштето или полицата на вашето биро. Вредност Packtrifold Постер Одбор - овој сет на 4 училница разделувачи партиции за деца доаѓаат во различни бои со дополнителни разнобојни етикети за полесна идентификација кога се поставени на маси. (14 "х 17 " х 14"). Тест Материјали за Училници - Кликнете на "Додај Во Кошничка" сега и користете ги нашите штитови за папки за преклопување панели за наставници за дома или училница кога полагате испити, тестирање, гласање или работите на канцелариски задачи за да го намалите одвлекувањето на вниманието.

Поврзани производи..