• Свеж
Наставникот создаде ресурси Дома слатка училница за стимулативни графикони, пакет од 36
zoom_in

Наставникот создаде ресурси Дома слатка училница за стимулативни графикони, пакет од 36

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

Графиконите простори за наслови опфаќаат подолги имиња за деца и нивните задачи Мерки приближно 5 1/4 "x 6". Секоја пакет содржи 36 листови по пакет. Графиконите простори за наслови опфаќаат подолги имиња за деца и нивните задачи. Мерки приближно 5 1/4 "x 6". Секоја пакет содржи 36 листови по пакет. Донесете малку рустикален шарм во вашата училница со колекцијата на домашна слатка училница. Оваа тема инспирирана од Вуд и Галванизиран метал носи чувство на фарма во вашата училница. Објавен дизајн на дрво на табличките, стимулативни графикони и граници во комбинација со позитивните пораки на билтенот и акцентите ќе ги натера вас и вашите студенти да се чувствувате како дома.

Поврзани производи..