• Свеж
8 пакувач на држач за топла рачка со силиконски, ракав за држач за силиконски тенџере, капаци на рачката на леано железо, поставени држачи за помош, поставени на држа
zoom_in

8 пакувач на држач за топла рачка со силиконски, ракав за држач за силиконски тенџере, капаци на рачката на леано железо, поставени

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

Главна функција : држачот на капакот на рачката од силиконско леано железо има силна компатибилност, погоден за најразлични долги рачки за готвење, вклучувајќи ги и повеќето тави за леано железо, го олеснува безбедното движење на топли тави од шпорет до печка без да согоруваат раце, да обезбедат повеќе безбедносен силикон топол Покрив за рачката на вештината Покрив за рачка од леано железо, BPA материјал : Potholders се изработени од силиконски материјал, кој има добра топла изолација и флексибилност, лесен за чистење и да биде кул, безбедна машина за миење садови, применлива температура : -104 од 500 од (-40 ° C до 230 ° C), што ви овозможува безбедно да го користите. Лесно за чистење : држачите за силиконски тенџере со капакот на рачката што е погодна е за да се измие, што може ефикасно да избегне остатоци од храна што лежат на нив, можете да ги измиете со раце во топла вода или со миење садови, што не само што може да ви заштеди време и напор, но исто така ја олесните вашата кујна чиста и готвење работа полесна и поинтересна проценка на кујната. Дизајн на не лизгање : Мини држачи за тенџере со леано железо, и ракави на држачот на тенџере со топлина можат да одговараат на вашата тава за пржење на леано железо; Анти-лизгање текстура и внатрешно силиконско ребра на рачката обезбедуваат безбедност за движење на тешки топли тави, што може ефикасно да спречи паѓање; му дава дополнителна заштита на држачот на топла рачка за вашите раце. Погодно складирање : Држачите за висина на рачки од леано железо е лесно да се обесат и заштедуваат простор; Ве молиме, чувајте ги на чисто и суво место што се држат подалеку од директна сончева светлина; Комплетите за ракави на ракавците се убави додатоци за вежби од леано железо. Главна функција : држачот на капакот на рачката од силиконско леано железо има силна компатибилност, погоден за најразлични долги рачки за готвење, вклучувајќи ги и повеќето тави за леано железо, го олеснува безбедното движење на топли тави од шпорет до печка без да согоруваат раце, да обезбедат повеќе безбедносен силикон топол Покрив за рачката на вештината. Покрив за рачка од леано железо, BPA материјал : Potholders се изработени од силиконски материјал, кој има добра топла изолација и флексибилност, лесен за чистење и да биде кул, безбедна машина за миење садови, применлива температура : -104 од 500 од (-40 ° C до 230 ° C), што ви овозможува безбедно да го користите. Лесно за чистење : држачите за силиконски тенџере со капакот на рачката што е погодна е за да се измие, што може ефикасно да избегне остатоци од храна што лежат на нив, можете да ги измиете со раце во топла вода или со миење садови, што не само што може да ви заштеди време и напор, но исто така ја олесните вашата кујна чиста и готвење работа полесна и поинтересна проценка на кујната. Дизајн на не лизгање : Мини држачи за тенџере со леано железо, и ракави на држачот на тенџере со топлина можат да одговараат на вашата тава за пржење на леано железо; Анти-лизгање текстура и внатрешно силиконско ребра на рачката обезбедуваат безбедност за движење на тешки топли тави, што може ефикасно да спречи паѓање; му дава дополнителна заштита на држачот на топла рачка за вашите раце.

Поврзани производи..