• Свеж
PCF8563 RTC Board PCF8563 Модул за часовникот во реално време I2C Интерфејс 3.3V за Arduino Raspberry Pi Заменете го DS1302/DS3231
zoom_in

PCF8563 RTC Board PCF8563 Модул за часовникот во реално време I2C Интерфејс 3.3V за Arduino Raspberry Pi Заменете го DS1302/DS3231

DEN 2.33

Стока
check Во продавницата

Leand sung Опис : Одборот за RTC PCF8563 RTC ја обезбедува функцијата на часовникот/календарот во реално време, која може да биде управувана од батерија на одборот и работи независно дури и кога MCU е исклучен. Нискобуџетно, екстремно точен часовник I2 C во реално време (RTC) повеќе стабилен и прецизен од DS1302 или DS1307 Поддршка I2 C Cascade Bus (со PIN, Method Method Doking Seat, кој може да користи повеќе модул I2 C) Широк опсег на напон : 1.5 V Типична вредност : 0,25 UA излезна фреквенција : 32.768k Hz, 1024 Hz, 32 Hz, 1 Hz 4 видови на пакетот за функции на часовникот/календарот во реално време вклучува : 1x PCF8563 RTC табла 1x PIN заглавие PLS Note : Нема батерија во овој пакет.

Поврзани производи..