• Свеж
Стариот Канал Плацер Рударство Копродукции. - Сертификат За Акции
zoom_in

Стариот Канал Плацер Рударство Копродукции. - Сертификат За Акции

DEN 4000.00

Стока
check Во продавницата

Акции Рудници во Бингам, Јута. Канцеларија лоцирана Во Источен Сент Луис, Илиноис. Одлична Состојба! Многу Ретко! Сертификат за акции издаваат бизниси, обично компании. Акциите се дел од постојаното финансирање на бизнисот. Нормално, тие никогаш не се враќаат, а инвеститорот може да ги врати своите пари само со продажба на друг инвеститор. Повеќето акции, или исто така наречени акции, заработуваат дивиденди, по дискреција на бизнисот, во зависност од тоа колку добро тргувал. Акционер или акционер е дел-сопственик на бизнисот што ги издал сертификатите за акции.

Поврзани производи..