• Свеж
WiFi Extender 1200 Mbps, 2,4 & 5GHz засилувач со двојна лента, повторувач на сигнал за засилувач на сигнал со порта за етернет
zoom_in

WiFi Extender 1200 Mbps, 2,4 & 5GHz засилувач со двојна лента, повторувач на сигнал за засилувач на сигнал со порта за етернет

DEN 479.84

Стока
check Во продавницата

Продолжена покриеност на Wi Fi : Овој повторувач на Wi Fi го проширува покриеноста на Wi Fi до 1300 кв360 ° Опфаќањето на сигналот доаѓа со 4 надворешни антени за да се грижи за вашата слепа точка и да ги постигне најдобрите перформанси. Стабилен сигнал и голема брзина : TCNew CL Wi Fi усвојува технологија со двојна лента, обезбедува до 300 Mbps за 2,4 GHz, до 867 Mbps за 5 GHz, што ја зголемува брзината на сè во куќата. Не повеќе мртви места, а брзините се многу побрзи. Без тампонирање или прекин за да сурфате на Интернет, да гледате видеа, да играте игри и видео -разговорот каде било. Широк спектар на компатибилен : TCNew CL Wi Fi Repeater е тестиран може да биде компатибилен со рутерот на пазарот што е во согласност со договорот од 802.11 AC/A/B/G/N стандарди. Поддржете се проширувајќи на какви било уреди како i OS, уреди со Android, уреди Samsung, уреди Echo/Alexa, компјутери, Play Station, паметни приклучоци и многу повеќе. Мулти-режим Апликација : Режимот за отплата ја проширува покриеноста. АП режим кој создава нова точка за пристап до Wi Fi. И да им овозможи на повеќе уреди да ја споделат истата мрежа. Лесно поставување и безбеден пристап до мрежата : Лесен за инсталирање и употреба, дизајн на wallидни приклучоци и преносливост. Притиснете го копчето WPS може да изгради широка покриеност на Wi Fi.

Поврзани производи..