• Свеж
NTE 5605 500V 4A TRIAC
zoom_in

NTE 5605 500V 4A TRIAC

DEN 123.20

Стока
check Во продавницата

Бесплатна испорака по нарачки над 50 долари Бесплатна испорака по нарачки над 50 долари. NTE5600 преку NTE5607 Triacs се дизајнирани првенствено за апликации за контрола на AC со целосен бран, како што се лесни затемнувачи, контроли на моторот, контроли за греење и напојување.

Поврзани производи..