• Свеж
Cadimendium 2PCS вратило спојка на алуминиумска легура хексадецимална дупка со големо оптоварување Флексибилно спојување на вратилото за делови за индустриско поврзува?
zoom_in

Cadimendium 2PCS вратило спојка на алуминиумска легура хексадецимална дупка со големо оптоварување Флексибилно спојување на вратилото

DEN 126.24

Стока
check Во продавницата

Материјал за легура на алуминиум : Спојник на вратило изработен од висококвалитетен алуминиумски легура материјал, фиксиран со стегање, што нема да предизвика оштетување на фиксните делови и може да произведе супер сила за стегање на хексагоналната вратило Функција на производот : Механизмите за стегање на двата краја се независни едни од други и се стегнати со двојни завртки. Кога ја стегате вратилото, не е неопходно да се вметне вратилото на двата краја во исто време. Големина на спецификација : Тип на ставка : спојник на вратило, материјал : алуминиум легура, модел : 8мм хексадецимална дупка до 8мм хексадецимална дупка и 8мм хексадецимална дупка до12мм, хексадецимална дупка, список на пакети : 2 x спојка за вратило. Стабилна изведба : Флексибилното спојување на вратилото има долга должина на стегање, што во голема мерка го зголемува контакт помеѓу вратилото и површината на централната дупка и значително ја зголемува силата на стегање и областа на притискање. 2 Завртки за прицврстување : Алуминиумски спојник на легура се две завртки за стегање на секој крај, а двата поставки на завртките на двата краја на рамнотежата ќе произведат избалансирана и цврста сила за стегање на вратилото. Материјал за легура на алуминиум : Спојник на вратило изработен од висококвалитетен алуминиумски легура материјал, фиксиран со стегање, што нема да предизвика оштетување на фиксните делови и може да произведе супер сила за стегање на хексагоналната вратило. Функција на производот : Механизмите за стегање на двата краја се независни едни од други и се стегнати со двојни завртки. Кога ја стегате вратилото, не е неопходно да се вметне вратилото на двата краја во исто време. Големина на спецификација : Тип на ставка : спојник на вратило, материјал : алуминиум легура, модел : 8мм хексадецимална дупка до 8мм хексадецимална дупка и 8мм хексадецимална дупка до12мм, хексадецимална дупка, список на пакети : 2 x спојка за вратило. Стабилна изведба : Флексибилното спојување на вратилото има долга должина на стегање, што во голема мерка го зголемува контакт помеѓу вратилото и површината на централната дупка и значително ја зголемува силата на стегање и областа на притискање. 2 Завртки за прицврстување : Алуминиумски спојник на легура се две завртки за стегање на секој крај, а двата поставки на завртките на двата краја на рамнотежата ќе произведат избалансирана и цврста сила за стегање на вратилото.

Item Type:
Shaft Coupler
Material:
Aluminum Alloy
Usage:
Provide Users with a Non damaged Fastening Mechanism, Using Clamping Methods to Connect and Fix Parts
Model:
 
6007 4008 4008 6007 4008 4012 8mm Hex Hole to 8mm Hex Hole               8mm Hex Hole to12mm Hex Hole :
Package List:
2 x Shaft Coupler :

Поврзани производи..