• Свеж
Налон прилагодлива рачка со копче за притискање на портокал, навојна обетка, должина од 1-49/64 , висина од 1-3/8, 10-24 TPI конец, 49/64 Должина на конецот
zoom_in

Налон прилагодлива рачка со копче за притискање на портокал, навојна обетка, должина од 1-49/64 , висина од 1-3/8, 10-24 TPI

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

Инч Најлон пластични прилагодливи рачки со копче за притискање и челична компонента. Рачка : Засилена со стаклени влакна Термопластика со метал вметнување. Вметнување на навој и пролет : челик, црна оксид финиш, копче за притискање : најлон пластика. Најлон пластични прилагодливи рачки со копче за притискање и челична компонента. Рачка : Засилена со стаклени влакна Термопластика со метал вметнување. Вметнување на навој и пролет : челик, црна оксид финиш, копче за притискање : најлон пластика. Најлонски пластични рачки за прилагодување со копчето за притискање. Патентирани и изработени во САД, прилагодливите рачки на рацете WN 300 се резултат на современиот индустриски дизајн : стаклени влакна засилени термопластични со обликувани во метален вметнат. Сите такви лостови се покажаа како идеални каде и да треба да бидат стегнати делови во затворен простор или во одредена положба на рачката. Вметнувачот е поврзан со рачката преку серии кои лесно можат да се исклучат. Повлекувањето на рачката нагоре ги исклучува серијациите, дозволувајќи му да се врти на идеалната положба за стегање. При ослободување на рачката, серијациите автоматски повторно се ангажираат. Максимална отпорност на топлина на најлонска пластика : 150 степени C (230 степени F). Портокалово мазно најлонско пластично копче за притискање.

Поврзани производи..