• Свеж
1-14 х 1 1/2 Шестоаголни Завртки За Глава, Челик Одделение 5 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Челик, Позлата Со Цинк, Целосно Навојна Фина Нишка, Дијаметар на Конец: 1 инч,
zoom_in

1-14 х 1 1/2 Шестоаголни Завртки За Глава, Челик Одделение 5 Шестоаголни Завртки За Капачиња, Челик, Позлата Со Цинк, Целосно Навојна

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени навои за Миење на лицето под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога ќе се затегне со клуч. Произведени ВО ASME B18. 1 и Sae J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 120.000 пси (1/4 преку 1 во дијами, сите должини) 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). Шестоаголни Завртки За Капачиња (исто така наречени шестоаголни завртки за капачиња, шестоаголни завртки или шестоаголни завртки за глава) Произведени според ASME B18. 1 и Sae J429 спецификации. Се одликува со густа, шестоаголна глава со заоблени навои за Миење на лицето под главата за да обезбеди доволно површина на лежиштето кога ќе се затегне со клуч. Произведени ВО ASME B18. 1 и Sae J429 спецификации. Цврстина на истегнување : 120.000 пси (1/4 преку 1 во дијами, сите должини) 105. (1-1/8 преку 1,5 инчни дијаманти, сите должини). При изборот на навртка што ќе се користи за оценета шестоаголна завртка, имајте на ум дека навртката треба да има иста оценка како завртката/завртката. На Пример, Шестоаголната Завртка Од 5 Степен треба да користи само шестоаголна навртка од 5 Степен.

Поврзани производи..