• Свеж
Нирелиф Мини Компас Компас Клучеви За Мажи Компас Приврзок За Клучеви Карабинер Термометар Мини Мултифункционална Алатка За Преживување За Спортови На Отворено П
zoom_in

Нирелиф Мини Компас Компас Клучеви За Мажи Компас Приврзок За Клучеви Карабинер Термометар Мини Мултифункционална Алатка За Преживување

DEN 1.67

Стока
check Во продавницата

Пешачење Карабинер е лесен за употреба и висат на торба, и ќе ви донесе безбедност и погодност Компасот за пешачење е Лесен и мал по големина, пренослив и лесен за носење за време на патување или спортување на отворено. Термометарот За Компас на отворено е погоден за многу активности на отворено, како што се кампување, пешачење, качување и патување. Карабинот за компас Е Повеќенаменски да се користи како компас и термометар и прстен за клучеви. Привезокот за Компас главно е изработен од безбеден, цврст И издржлив метален и ткаенински материјал за долг работен век. Опис привезок За компас со компас, термометар и карабин е мултифункционална алатка за преживување кога пешачите, кампувате или правите други спортови на отворено. Пешачкиот компас со моден дизајн е практично најважниот уред во нашиот секојдневен живот. Карактеристики компас привезок-Боја : Црна. - Материјал : Метал+ткаенина. - Големина : Околу 12, 5х3, 1х1, 4см/4, 92х1, 22х0, 55инч. (кружен дијаметар на прстенот на клучот 25мм, должина на карабинот 57мм, ширина 31мм. компас и дијаметар на термометарот 20мм). Како да го користите компасот : се додека бирачот престане да ротира, ставете го компасот (свртен кон север) на бирачот. Н се залага За Север, С се залага За Југ, Е се залага За Исток, А В се залага За Запад.

Поврзани производи..