• Свеж
2022 В 1 мл Американска Изгорена Сребрена Орелска Монета СП70 1 1 СП70 ПАРЧИЊА
zoom_in

2022 В 1 мл Американска Изгорена Сребрена Орелска Монета СП70 1 1 СП70 ПАРЧИЊА

DEN 1567.20

Стока
check Во продавницата

Чистота : Метална Содржина : 1 Троја Унца. Дијаметар : 40,6 мм; Дебелина : 3,2 мм. Акции Слика; Сликата е показател за квалитетот. Ќе добиете ЕДНА МОНЕТА SP70 од PCGS по купување. Метална Содржина : 1 Троја Унца. Дијаметар : 40,6 мм; Дебелина : 3,2 мм. Акции Слика; Сликата е показател за квалитетот. Ќе добиете ЕДНА МОНЕТА SP70 од PCGS по купување. Нането На Соединетите држави ја слави 2022 година со најновото издание на американската серија монети од сребрен орел.Оваа Американска Изгорена монета Од Сребрен Орел Од 2022 Година (Погодена Во Ковачницата Вест Поинт) ви е понудена во состојба " СП70 "и сертифицирана" Прв Ден На Издавање " Од Професионална Услуга За Оценување Монети (ПЦГ).Содржи 1 мл чист .999 среброто, тежината, чистотата и содржината се загарантирани од Американската Влада, што го прави безбедна инвестиција во благородни металиаверсот го прикажува историскиот дизајн "Слобода На Одење", изведба на светски познатиот скулптор Адолф А.Вајнман, првично користен на Монетата Од Половина Долар На Соединетите држави од 1916-1947 година. Слободата е прикажана со долга наметка и Американското знаме обвиткано низ нејзиното тело. Букет маслинови гранки се држи во десната рака додека другата рака се држи испружена пред неа. Сонцето изгрева од долниот лев агол.

Поврзани производи..