• Свеж
ЗАМЕНА НА ЗМАУТОПАРТИ Фарови Фарови Црн w/6 БЕЛ LED DRL Компатибилен со 2019-2022 Ram Меморија 1500 Пикап
zoom_in

ЗАМЕНА НА ЗМАУТОПАРТИ Фарови Фарови Црн w/6 БЕЛ LED DRL Компатибилен со 2019-2022 Ram Меморија 1500 Пикап

DEN 5871.20

Стока
check Во продавницата

Директен стил на замена на завртки SAE & DOT Одобрени За Улица Правни. Ги исполнуваат Сите Прописи ВО САД и Канада. Направено од производители одобрени ОД ОЕМ и сертифицирани ИСО, со материјал што ги исполнува или надминува барањата НА ОЕМ. Фаровите користат Светилки H11 за средните светла и HB3 за долгите светла. 30 Дена Политика За Враќање-Гаранција За Враќање На Парите. Пар фарови (возачка и патничка страна) и ПАР СВЕТЛА ЗА ДРЛ. Компатибилен со 2019-2022 Ram Меморија 1500*Вклопете модели само со фабрички халогени фарови**не одговараат на модели СО фабрички LED фарови***Не одговараат На 1500 Класични модели директен стил на замена На Завртки Црн Нов Најнов повеќеслоен дизајн на рефлектори за оптимизирање На Осветлувањето Спецификација На браник : Боја : Бела LEDDimension : 155mm(L) x 23mm(W) x 18мм(ч)напон : еднонасочна Струја 12вработена Струја : 0,11 аколор температура : 6000кпоќ : 0,06 W по ledbrightness : 70-90 lmwith заштита од обратен поларитет и Заштита од отворено Коло пар фарови (возачка и совозачка страна) И Пар Светла Drl 100% Сосема Нови во поликарбонатни леќи со Тешки Кутии нуди супериорна ув заштита и висока отпорност на удар направен од производител сертифициран од исо Користејќи Материјали Што Ги Исполнуваат стандардите за ое, не е вклучена инструкција за инсталација, Се препорачува Професионална инсталација ОВА е производ за замена на пазарот и не е Поврзан со други брендови или производители Кристалот не е материјал на ниту еден дел од фаровите, тоа значи дека куќиштето на Фаровите Има Фарови Со Кристална Шема Користете Светилки H11 За средните светла и hb3 за долгите светла.

Color:
White LED
Dimension:
155mm(L) x 23mm(W) x 18mm(H)
Voltage:
DC 12V
Working current:
0.11A
Color temperature:
6000K
Power:
0.06W Per LED
Brightness:
70-90 LM
With reverse polarity protection and open circuit protection A pair of headlights (driver and passenger side) and a pair of DRL lights 100% Brand new in boxHeavy duty polycarbonate lens offers superior UV protection and a high impact resistanceMade by an ISO certified manufacturer using materials that meets OE standardsNo installation instruction included, professional installation is recommendedThis is an aftermarket replacement product and not affiliated with any other brands or manufacturers:
CRYSTAL is not the material of any parts of the headlight, it means the housing of the headlight has crystal pattern:
Headlights use H11 bulbs for the low beams and HB3 for the high beams :

Поврзани производи..