• Свеж
Електронски асортиман на керамички кондензатор со кутија 50V 0,1UF ~ 10UF 500 парчиња
zoom_in

Електронски асортиман на керамички кондензатор со кутија 50V 0,1UF ~ 10UF 500 парчиња

DEN 1385.60

Стока
check Во продавницата

10 вредности повеќеслојни керамички електролитички кондензатори разновиден комплет Издржлив и лесен за инсталирање, удобно и практично. Висока прецизност и стабилност. Обезбедува голема погодност за вашата поправка, истражување, DIY, итн. Издржлив и лесен за инсталирање, удобно и практично. Висока прецизност и стабилност. Обезбедува голема погодност за вашата поправка, истражување, DIY, итн. Спецификации : Примена : Бајпас Енергија : Ниска фреквенција на моќност : Дозволена девијација на ниска фреквенција : ± 10% Издржува Напон : 50 V ESR : 0 MΩ Тип и Количина : 10 PF (100) 50 V 50 PCS 20 PF (200; ) Пакетот 50 V 50 PCS вклучува : 1 кутија X Кондензатори Забелешка : Кондензаторите се сортираат рачно, така што може да има мали грешки на типот и количината. Ви благодариме за вашето разбирање.

Поврзани производи..