• Свеж
Бадем Притиснете На Ноктите Краток француски Врв Лажни Нокти Розова Акрилик Вештачки Лажни Нокти Со Кристал Дизајни Целосна Покривка Лепак На Ноктите Стап На Нокт
zoom_in

Бадем Притиснете На Ноктите Краток француски Врв Лажни Нокти Розова Акрилик Вештачки Лажни Нокти Со Кристал Дизајни Целосна Покривка

DEN 127.84

Стока
check Во продавницата

`+Здравје и издржливост овие кратки розови лажни нокти се изработени од квалитетен акрилен материјал, нема да предизвикаат штета на нашето човечко тело, издржливи и не се лесни за гребење,прават да изгледате многу природно ●Лесен За Употреба Прво, исчистете ги дополнителните нокти, пронајдете ја сопствената големина, нанесете желе или лепак, притиснете 20 секунди за да добиете нов и убав шајка, овој процес нема да ви одземе премногу време. ●Пакетот вклучува 24 парчиња кратки нокти од бадем од 12 големини,1 вреќа со алкохол, 1 мини датотека за нокти, 24 двострани налепници за нокти и 1 дрвен стап за отстранување на врвовите на ноктите. (Издржливоста на лепилото за желе не е толку добра како течниот лепак, но ги прави лажните нокти повеќекратно употребливи,можете да изберете лепак според вашите потреби). ①Широко користени овие кратки дизајни на кристали од бадем, лажни нокти погодни за почетници во уметноста на ноктите, самостојна уметност за нокти дома, посоодветни за роденденска забава, танц итн., вечера,совршен подарок за пријатели, Љубовници и роднини. ●Гаранција За услуга Ако имате какви било прашања Или ако имате незадоволство од овој розов кринестоун дизајнира нокти,слободно контактирајте не и ние ќе ви дадеме задоволителен одговор во најкус рок. Пакет со : 24 Притиснете На Ноктите 1 Налепница За Лепак За Нокти 1 Дрвен Стап, 1 Мини Датотека За Нокти 1 Вреќа Со Алкохол како да се користи : 1.Отстранете го површинскиот кератин со нежно мелење на парчињата нокти со турпија за нокти, исплакнете ги и чувајте ги ноктите чисти и суви.Избришете ги ноктите со алкохол памук.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина лепак или бесплатен лепак за желе во внатрешноста на избраната плочка за нокти.

Поврзани производи..