• Свеж
Мобил 1 М1-208а Филтер За Масло Со Продолжени Перформанси, 1 Пакет
zoom_in

Мобил 1 М1-208а Филтер За Масло Со Продолжени Перформанси, 1 Пакет

DEN 239.84

Стока
check Во продавницата

Содржи синтетички влакна, кои помагаат да се промовира чисто масло - за поддршка на долг век на траење и перформанси на моторот Отстранува повеќе загадувачи отколку конвенционалните филтри. Ја намалува отпорноста на протокот на масло додека ја подобрува ефикасноста на филтерот. Издржува до 9x нормалниот работен притисок на системот. Филтрите за масло порано беа генеричка последователна мисла. Но, со гарантирање заштита до една цела година, Филтерот За Масло Со Продолжени Перформанси Mobil 1 создава сосема нова премиум категорија. Со одржување на маслото почисто подолго, тоа дава можност со додадена вредност да им дадете на вашите клиенти погодност и заштеди што доаѓаат од можноста да поминат до една цела година помеѓу промените на маслото. Кога се користат заедно со моторното масло За Годишна Заштита new Mobil 1, возачите можат да поминат до една цела година, или до 20.000 милји, без да мора да го менуваат маслото или филтерот. Плус, тие го добиваат душевниот мир што доаѓа заедно со технолошки напредните перформанси.

Поврзани производи..