• Свеж
Skoanbe 50Pack SR927SW LR926 SR927W AG7 399 395 1.5 V Гледајте Батерии Со Копчиња
zoom_in

Skoanbe 50Pack SR927SW LR926 SR927W AG7 399 395 1.5 V Гледајте Батерии Со Копчиња

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Исто така познат како : sr927w sr927sw 395 A LR57 395/399 батерија Широк спектар на функции и одличен квалитет. 50 ПАРЧИЊА skoanbe AG7/SR927 W/SR927 SW/395/399 гледајте батерија. Номинален капацитет : 42mah. Стандарден напон : 1. тип На Батерија : цинк манган батерија. Големина : 9,5*2,7, Тежина : 0,69 гр. Широко користен, погоден за електронски часовници, електрични играчки, термометри, клучеви од автомобил, калкулатори, електронски календари, мини ЛЕД светилки, далечински управувачи, мали играчки, фенери, движења, електронски подароци, уреди против кражба и повеќето електронски уреди на пазарниот уред. Оваа батерија sr927w часовник има блистер картичка пакување ефикасно зачувува складирање на енергија. Изгледот од нерѓосувачки челик го прави запечатувањето одлично, а во исто време ефикасно го спречува краток спој и истекување помеѓу негативните столбови на батеријата, подобрувајќи ја применливата безбедност на батеријата. Батеријата на часовникот 395 погодна за мали и прецизни апарати со висока струја и друга опрема, користејќи висококвалитетни батерии, строга проверка на квалитетот за да се осигура дека секоја батерија има силна моќност и нема да има висока и ниска нестабилна струја, ефикасно спречува нестабилна струја предизвикана од електрични апарати повредени. Високата енергетска густина и стабилното празнење ги прават перформансите на оваа батерија подобри, а висококвалитетните материјали и сепараторите со високи перформанси ги прават перформансите на батеријата помоќни.Безбеден и ефикасен, стапката на само-празнење е ниска, а ефективниот период на батеријата на sr927sw е до 3 години. Не допирајте го краток спој помеѓу позитивните и негативните столбови, не допирајте ги батериите едни со други и забранувајте краток спој, обратно поврзување и греење (за да избегнете експлозија). Задолжително чувајте ја батеријата на ладно место и избегнувајте да ја ставате батеријата на директна сончева светлина или близу висока температура, во спротивно тоа ќе предизвика оштетување и експлозија на батеријата. СКОАНБЕ инсистира на користење на висококвалитетни sr927sw батерии. Секоја батерија за часовници SR927sw претрпе строга проверка на квалитетот. Употребата на нова технологија за пластично пакување и одлична технологија отпорна на истекување ја прават батеријата побезбедна и потрајна, со рок на траење до 3 години. Секоја батерија има доволно напојување, стабилно и сигурно напојување и голема моќност.

Поврзани производи..