• Свеж
Адена Кода Нитрилен Преглед, Чувствителна Кожа, Ракавици За Еднократна Употреба Без Прав, 5,5 Мил, Кутија од 100, Црна Х-Мала, ГЛ-NCF235BKFXS
zoom_in

Адена Кода Нитрилен Преглед, Чувствителна Кожа, Ракавици За Еднократна Употреба Без Прав, 5,5 Мил, Кутија од 100, Црна Х-Мала, ГЛ-NCF235BKFXS

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

Нестерилна, Докажана отпорност На Фентанил, Ниска Дерма го одобри барањето "Низок Потенцијал За Дерматитис" ОД УСФДА за заштита од Хиперсензитивност Тип 1 и Тип 4 Нема сулфур или акцелератори кои предизвикуваат алергиски реакции. Екстремно низок хемиски остаток, без латекс. Продолжена манжетна долга 10,5 инчи. Подобрена еластичност за намален замор на рацете. Текстурирани врвови на прстите и одлична тактилна чувствителност. Подобрена хемиска отпорност на проникнување (отпорност на лекови за хемотерапија, хемикалии и масла). Во согласност Со Насловот НА FDA CFR 21 Индиректни Прописи За Додатоци На Храна Дел 174-178. Црна, повеќе личи на комбинација од црна и сина боја создавајќи Самрак Сина боја. Оваа ракавица е без забрзувач и сулфур што може да предизвика алергиски реакции. Ја подобри еластичноста за намален замор на рацете. Обезбедува заштита од фентанил ° 240 минути. Има хемиска пропустлива бариера (Отпорност на хемотерапија медицина и хемикалии). Е исклучително низок хемиски остаток и без латекс. Поудобно од обичниот Нитрил и има продолжена манжетна 10,5" , манжетна со монистра. Поудобно од обичниот нитрил. Уникатна боја која најдобро се опишува како Самрак Сина.

Поврзани производи..