• Свеж
Кратки Лажни Нокти Квадратни Притиснете На Ноктите Голи Сјајни Цвет Лажни Нокти Со Дизајни Акрилик Вештачки Целосен Капак Лепак На Ноктите Стап На Ноктите За Жени
zoom_in

Кратки Лажни Нокти Квадратни Притиснете На Ноктите Голи Сјајни Цвет Лажни Нокти Со Дизајни Акрилик Вештачки Целосен Капак Лепак На

DEN 106.56

Стока
check Во продавницата

+Содржина На пакетот + 24 Еез Квадратни Притиснете На Ноктите(12 големина)+1 Датотека За Нокти + 24 Еез Налепници За Лепак За Желе+1 Алкохолен Памук+1 Дрвен Стап €Еко-Пријателски}нашите нокти со кратки лисја се изработени од еколошки акрилен материјал од СМОЛА ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, кој е нетоксичен, невкусен и еколошки. ●Лесен За Употреба ● Исчистете го ноктот, изберете ја вистинската големина на лажниот шајка Нанесете бесплатен лепак за желе на вашите нокти и притиснете 20 секунди.(Еднократно Притискање На Ноктите). ●Совршен Подарок●Овие преса во нокти се совршен подарок за девојка, сопруга, жени и девојки. погоден на забава,матурска, датира и свадба итн. ●По Продажбата●Ако имате какви било прашања во врска со овој краток лажен шајка, слободно контактирајте го нашиот професионален тим по продажбата преку е-пошта (на сите прашања ќе се одговори во рок од 12 часа).Нежно тријте ги парчињата нокти со стапче за нокти за да ги отстраните површинските кутикули, исплакнете ги и одржувајте ги ноктите чисти и суви 2.Изберете ја големината што најмногу одговара на вашите нокти, земајќи соодветна количина бесплатен лепак за желе од внатрешната страна на избраната плочка за нокти 3.Притиснете ги лажните нокти на сопствените нокти и држете ги 30 секунди.Исечете според обликот и должината на печатот на ноктите што сакате како да ги отстраните? Потопете ги ноктите во топла вода и нежно излупете ги ноктите од страна по неколку минути Отстранете ја налепницата за лепак и чувајте го лажниот врв за нокти за следниот пат Користете Совети : ве Молиме не оставајте ги акрилните нокти во вода долго време, тоа ќе ги натера ноктите лесно да паднат Колку долго може да трае? Обезбедуваме висококвалитетен лепак за желе(трае околу 7 дена и повеќе) Држете се подалеку од вода 1 час откако ќе нанесете лажни нокти можете да користите други додатоци за да се придржувате до лажните нокти За да го создадете вашиот омилен стил ве Молиме избегнувајте долго изложување на топла вода и сапун подолго време.

Поврзани производи..