• Свеж
Тјлс 56-Парче Керамички Садови, Садови За Домаќинство И Лажица Комбинација Сет, Креативен Симпатична Шема Дизајн
zoom_in

Тјлс 56-Парче Керамички Садови, Садови За Домаќинство И Лажица Комбинација Сет, Креативен Симпатична Шема Дизајн

DEN 1163.20

Стока
check Во продавницата

Дизајн на дното : поради размислувања против лизгање, долниот прстен не е застаклен, полиран рамен и поставен посигурно без оштетување на масата Сликарство под глазура : изберете висококвалитетна керамика, рачно насликани бои за подглазура, отпуштени на висока температура, глазурата е светла и нежна, а површината на цветот е извонредна и убава. Керамички материјал : керамиката е изработена од природна глина и разни природни минерали како главни суровини. По дробење и мешање, производите направени од разни материјали направени со обликување и калцинација ги исполнуваат индустриските стандарди и се одделени од безоловни, здрави и безбедни и можат да бидат во директен контакт со храната. Бела и нежна, лесна текстура, висока јачина, густа, тврда, не е лесна за носење и кршење. Дизајн на дното : поради размислувања против лизгање, долниот прстен не е застаклен, полиран рамен и поставен посигурно без оштетување на масата.Сликарство под глазура : изберете висококвалитетна керамика, рачно насликани бои за подглазура, отпуштени на висока температура, глазурата е светла и нежна, а површината на цветот е извонредна и убава.Керамички материјал : керамиката е изработена од природна глина и разни природни минерали како главни суровини.По дробење и мешање, производите направени од разни материјали направени со обликување и калцинација ги исполнуваат индустриските стандарди и се одделени од безоловни, здрави и безбедни и можат да бидат во директен контакт со храната.Бела и нежна, лесна текстура, висока јачина, густа, тврда, не е лесна за носење и кршење.Дизајн : комплет садови од 56 парчиња, мала лажица x104-инчна чинија x104, 5 инчен сад за ориз x106 инчен сад за тестенини x27 инчен голем сад за супа x 27 инчи мала чинија x48 инчен средна чинија x410 инчи голема чинија x212 инчи рибна плоча x2 Wooden стапчиња за јадење x10 парови чувар за одржување секојдневно чистење може да се направи со мека крпа и вода; ако има лепливи предмети или остатокот е многу тврд, потопете се во вода и исчистете;②не користете тврди прибор за перење како што се топчиња од челична жица за чистење, за да не ја оштетите површината и да ја изгребате површината ако има гребнатини, ве молиме исцедете ја пастата за заби со крпа од луфа.

Поврзани производи..