• Свеж
Dytert 20-парче Ален Хексадецимален Клуч Сет, т-рачка, Хром Ванадиум Челик, Дизајн На топчеста глава , Метрички , Царски, Комбинација Железна Рамка Во Една, Добра ЗА САМОС
zoom_in

Dytert 20-парче Ален Хексадецимален Клуч Сет, т-рачка, Хром Ванадиум Челик, Дизајн На топчеста глава , Метрички , Царски, Комбинација Железна

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Удобен и еколошки : хексадецимален клуч има пластична рачка TPR што одговара на природното држење на држењето, подобрувајќи ја ефикасноста на работата за најмалку 50% Висококвалитетен материјал : Изработен од хром-ванадиум челик кој обезбедува високо ниво на цврстина и отпорност на ' рѓа. Совршен дизајн : долгиот крај на шестоаголниот клуч има дизајн на топчеста глава и може да се вметне под агол од 25 степени за да се прилагоди на различни работни средини. Разноврсна употреба : Погоден За инсталација на мебел, САМОДОВЕРБА, поправка на машини, склопување велосипеди, одржување на делови и многу повеќе. Комплет од 20 парчиња : Вклучува мешавина од метрички и империјални големини (кои се движат од 2мм до 10мм и 3/32" до 3/8") со внатрешни шестоаголни клучеви за глава со двојна боја. Овој хексадецимален сет на клучеви е совршен додаток на секој комплет алатки САМ или кутија со алатки на професионален механичар. Со својата удобна и еколошка пластична рачка ТПР, таа е во согласност со природниот стисок на човечката рака, овозможувајќи максимална ефикасност и барем 50% подобрување на продуктивноста на работата. Изработени од висококвалитетен хром-ванадиум челик, овие шестоаголни клучеви се издржливи и отпорни на ' рѓа, обезбедувајќи долг животен век на сигурна употреба. Комплетот вклучува 20 парчиња двобојни империјални и метрички шестоаголни клучеви со топчести краеви, обезбедувајќи широк спектар на големини за да се приспособат на различни задачи. Големините се движат од 2мм до 10мм во метрика и од 3/32 до 3/8 во империјал. Овие големини го прават идеален за низа апликации, како што се склопување мебел, САМОСТОЈНО, поправка на машини, склопување и поправка на велосипеди и делумна поправка на автомобили, меѓу другите.

Поврзани производи..