• Свеж
USB2. 0 FC Оптички Влакна 20km Екстендер, USB2. 0 МАЧКА-5E/6 Мрежен Кабел 100m Продолжувач Продолжување со 4 Порти USB2. 0 Поддршка Тастатура Глувчето Печатач Поддршка Далечински П?
zoom_in

USB2. 0 FC Оптички Влакна 20km Екстендер, USB2. 0 МАЧКА-5E/6 Мрежен Кабел 100m Продолжувач Продолжување со 4 Порти USB2. 0 Поддршка

DEN 2.67

Стока
check Во продавницата

1), USB 20 екстендер : 100m пренос на мрежен кабел/FC пренос НА влакна 20 KM, поддршка за далечинско вклучување/исклучување/рестартирање, тастатура за поддршка/печатач/U диск/камера/итн. 2), не врзани со растојанието : користете НЕЗАШТИТЕН МРЕЖЕН КАБЕЛ МАЧКА-6 кабел лесно може да се прошири на 100 метри, клучевите на предавателот и приемникот, унифицирано бирање на Влакна (влакна), може фк оптички пренос НА долги растојанија 20 КИЛОМЕТРИ. 3), USB продолжување лесно приклучување и исклучување : недеструктивно продолжување, за работа и живот практично продолжување на приемниот крај 4 стандарден USB 2. Компатибилност со повеќе системи : користејќи USB 2.0 технологија со целосна брзина, нема поддршка За возачот windows серија Linux/MAC 0 S/Android и други оперативни системи без потреба да инсталирате драјвер, приклучок и игра. USB продолжување, лесно приклучување и исклучување : продолжување без загуби за работа и живот практично продолжување на 4 стандардни USB 2.0 порти на крајот на приемот. Вовед овој продолжувач го проширува USB 2.0 сигналот до 100m (мрежен кабел) или 20 km (оптичко влакно) преку ЕДНА МАЧКА-5 E/6, или едно оптичко влакно. USB екстендерот поддржува USB уреди со мала брзина, USB уреди со целосна брзина и USB уреди со голема брзина. Додека пренесувате USB податоци, продолжувачот може да комуницира и со податоци со целосна дуплекс со мала брзина. За да се обезбеди стабилност на податоците, преносот на податоци со мала брзина е ограничен на 1 бајт/секунда или помалку. Продолжувачот поддржува и далечинско вклучување, исклучување и рестартирање на компјутерот домаќин, што го прави одличен избор за ситуации кога пристапот до компјутерот домаќин не е погоден.

Поврзани производи..