• Свеж
Завртка на рамото на приклучокот, 1/2 инчи x 4 1/4 инч, легура на легура, црн оксид, големина на конецот 3/8-16, Дијаметар на рамото: 1/2 инч, должина на рамото: 4.25
zoom_in

Завртка на рамото на приклучокот, 1/2 инчи x 4 1/4 инч, легура на легура, црн оксид, големина на конецот 3/8-16, Дијаметар на рамото: 1/2 инч,

DEN 856.00

Стока
check Во продавницата

Произведено на : ASME B183, ASTM A574 Спецификации и стандарди. Дијаметар на рамената : 1/2 "x должина на рамото : 4 1/4". Големина на низата : 3/8-16. Номинален шестоаголен штекер (Ален клуч) Големина : 1/4 (инч). Црниот оксид не е заштитна завршница и ќе 'рѓа ако е изложена на влага. Материјалот од не'рѓосувачки челик се препорачува за околини со влага. Рамото : Рамото се однесува на зголемениот дел од завртката, чиј дијаметар служи како основа за изведување на номинална големина. Должина : Должината на завртката на рамото се мери, паралелно со оската на завртката, од рамнината на површината на лежиштето под главата до рамнината на рамото на навојниот крај.

Поврзани производи..