• Свеж
Случај за мемориска картичка 11 слотови, Пулуз водоотпорен анти-шок мемориски картички за складирање на паричник за складирање на паричник за 3SIM + 2xqd + 2CF + 2TF + 2SD CAST CASTO
zoom_in

Случај за мемориска картичка 11 слотови, Пулуз водоотпорен анти-шок мемориски картички за складирање на паричник за складирање на

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

【Мал, но висок капацитет】 : Може да чува 3 x SIM + 2 X XQD + 2 x CF + 2 x TF + 2 x SD картичка 【Отпорен на вода и анти-шок】 : високо квалитетен материјал ABS, силен и издржлив. Прстенот за запечатување на кутијата за складирање на мемориските картички е направен од напреден материјал. Ако вашиот ранец е влажен од дожд, случајот може да ги задржи вашите картички суви. 【Идеален организатор】 : Чувајте ги вашите мемориски картички организирани и обележани во овој силен случај. Совршен додаток за складирање и патување за вашата фото/видео камера, мобилен телефон, аудио плеер/рекордер и други уреди за мемориски картички. 【Компактен и преносен】 : 2,95 x 2,36 x 0,98 инчи, само 0,15lb, лесно ставете во торбата за камера или ранец. 【Убав подарок】 : Тоа е добар подарок на пријател кој сака фотографија. Ако имате многу мемориски картички или секогаш барате мемориска картичка, оваа кутија за складирање на мемориски картички е добар избор. Компактен и лесен дизајн, удобен за носење. Усвојте материјал за заштита на животната средина ABS без никаков мирис. Тоа е тежок, отпорен на вода поликарбонат, направен за носење и чување мемориски картички. Конвексен дизајн за случајот го прави случајот со картички повеќе ергономски и поудобни. Случајот усвојува компактен дизајн, двата оддели ви овозможуваат да чувате 3sim + 2xqd + 2cf + 2tf + 2 SD картичка.

Поврзани производи..