• Свеж
Хекс -завртка - завртка за завртки на ален - завртка за капаче на главата - легура челик - 1/4 -20 x 5/8 - термички црн оксид, погон: хексадецимален штекер, глава: цилиндричен
zoom_in

Хекс -завртка - завртка за завртки на ален - завртка за капаче на главата - легура челик - 1/4 -20 x 5/8 - термички црн оксид,

DEN 0.67

Стока
check Во продавницата

Надворешно навојно прицврстувач со унифицирани навои, цилиндрична глава со рамна врзана површина, згрчени цилиндрични страни и шестоаголна вдлабнатина Надворешно навојно прицврстувач со унифицирани навои, цилиндрична глава со рамна врзана површина, згрчени цилиндрични страни и шестоаголна вдлабнатина. Корпорацијата за монтирање и снабдување со авиони работи со завртки за капачето на главата на штекерот - завртки за завртки на Ален - завртки за капаче за капакот на капакот - од 1946 година. Завртките за капакот на штекерот имаат цилиндрична глава. Ален (Хекс штекер) е примарен погон што се користи и треба да се врти со помош на клуч Ален, исто така наречен хексадецимален клуч. Ние нудиме завртки за капаче на главата со висок квалитет на капакот, метрички завртки на Ален, завртки за империјални капачиња во асортиман на материјал, вклучувајќи легура челик, не'рѓосувачки челик 18-8, не'рѓосувачки челик 316, месинг, силиконска бронза, метрички оценки 4,8, 8,8, 10,9 и 12. Сите завртки за капакот на капакот се произведени со строга придржување кон сите спецификации, што ги диктираат стандардите за индустриско инженерство. Ние нудиме разни стилови на главата : цилиндрични, глава на копче, ниска глава, рамна глава 90 степени, рамни глави од 100 степени, прирабница со копчиња, тава глава, тава глава.

Поврзани производи..