• Свеж
Капа за олеснување на мигрена, капаче за олеснување на главоболката со 360 ° фитинг, ледено капаче од гел со двојно парче, капа за олеснување на главоболката за мигре?
zoom_in

Капа за олеснување на мигрена, капаче за олеснување на главоболката со 360 ° фитинг, ледено капаче од гел со двојно парче, капа

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Еко-пријателска, безбедна главоболка и олеснување на мигрена-доживејте природна, главоболка без лекови и олеснување на мигрена со нашето ледено капаче за главоболка, што ја завитка главата целосно во ладен кожурец и обезбедува ефикасно олеснување на болката Брзо смирување на олеснување на болката - Физичката ладна терапија ја олеснува напнатоста на мускулите и ја олеснува болката, повлечете го капакот за олеснување на главоболката до носот под очите, дизајнот во форма на U ја блокира светлината, толку смирувачки и ви помага да спиете повеќе мирно, главата на мигрената Завитката нема да се лизне, ви овозможува да седите или да легнете со рацете бесплатно, совршен начин да ви помогнеме да се опуштите пред спиење. Една големина одговара на сите - капачето за олеснување на главоболката има одличен дизајн на едно парче, ткаенина со висока истегнување ликра со врвна еластичност и удобност, подложен гел подлога со голема еластичност кога е замрзнато, и се протега за да се покаже дека ќе одговара на формата на главата, Обезбедување добро и удобно искуство. 360 ° Целосно покритие - Дизајнот за вклопување од 360 ° е уникатен по тоа што обезбедува 20% поголема покриеност од редовните капачиња за олеснување на мигрена. Ледениот пакет со главоболка од 360 ° може да се носи на главата или да се спушти за да се олесни напнатоста, а неговиот дизајн на меки гелови не врши непотребен притисок врз специфични области како што прават вметнувањата со тврди ледени пакувања. Дизајн на затемнување - Маската за очи е дизајнирана да ја блокира светлината и да обезбеди олеснување за луѓето кои страдаат од мигрена или кластерски главоболки, дизајнот на затемнување обезбедува засенчување без потреба да се затворат завесите или да се користат други методи на засенчување. Еко-пријателска, безбедна главоболка и олеснување на мигрена-доживејте природна, главоболка без лекови и олеснување на мигрена со нашето ледено капаче за главоболка, што ја завитка главата целосно во ладен кожурец и обезбедува ефикасно олеснување на болката. Брзо смирување на олеснување на болката - Физичката ладна терапија ја олеснува напнатоста на мускулите и ја олеснува болката, повлечете го капакот за олеснување на главоболката до носот под очите, дизајнот во форма на U ја блокира светлината, толку смирувачки и ви помага да спиете повеќе мирно, главата на мигрената Завитката нема да се лизне, ви овозможува да седите или да легнете со рацете бесплатно, совршен начин да ви помогнеме да се опуштите пред спиење.

Поврзани производи..