• Свеж
Преносен TDS метар дигитален тестер за вода Професионален 3-во-1 TDS температура и мерач на EC за пиење Вода аквариуми тестер за квалитет на вода 3-во-1 професионален мера
zoom_in

Преносен TDS метар дигитален тестер за вода Професионален 3-во-1 TDS температура и мерач на EC за пиење Вода аквариуми тестер за квалитет

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

Може да се користи за точно тестирање на TDS, EC и температурата на водата TDS : 0-9999ppm; Спроводливост : 0-9999 μs/cm-; Температура : 0,1-80.0 ° F; Точност : ± 2%. Погодно е за тестирање на квалитетот на водата или чистотата- во прочистувачи на вода, филтер за вода, вода за пиење, базени, бањи, итн. Може да се заклучат- читањата за удобно читање и снимање. Компактен и лесен, удобен за употреба и складирање во вашиот џеб или торба, можете да го земете насекаде. Може да се користи за точно тестирање на TDS, EC и температурата на водата. TDS : 0-9999ppm; Спроводливост : 0-9999 μs/cm-; Температура : 0,1-80.0 ° F; Точност : ± 2%. Погодно е за тестирање на квалитетот на водата или чистотата- во прочистувачи на вода, филтер за вода, вода за пиење, базени, бањи, итн. Може да се заклучат- читањата за удобно читање и снимање. Компактен и лесен, удобен за употреба и складирање во вашиот џеб или торба, можете да го земете насекаде. Преносен TDS метар дигитален тестер за вода Професионален 3-во-1 TDS Проводливост на температурата : 0-9999 μs/cm-; Температура : 0,1-80.0 ° F; Точност : ± 2%. Исклучено за тестирање на квалитетот на водата или чистота-во прочистувачи на вода, филтер за вода, вода за пиење, базени, бањи, итн. Големина : приближно 158x35x25mm/6.4x1-inchpower Снабдување : 2x CR2016 Боја : Yellowолта/Blue Package Вклучува : 1xwater Quality Testernote : Ве молиме, дозволете грешка од 1-3см поради рачно мерење.

Поврзани производи..