• Свеж
Месермајстер Про Серија 6 Широк Сечилото Готвач нож-германски X50 нерѓосувачки Челик &засилувач; NSF-Одобрени Полифибер Рачка-15-Степен Работ,' Рѓа Отпорни &засилувач; Л
zoom_in

Месермајстер Про Серија 6 Широк Сечилото Готвач нож-германски X50 нерѓосувачки Челик &засилувач; NSF-Одобрени Полифибер Рачка-15-Степен

DEN 559.20

Стока
check Во продавницата

НОЖОТ НА ГОТВАЧОТ-Про-Сериските ножеви извршуваат задачи за подготовка на храна без напор под екстремните барања на комерцијалната кујна Тие се едноделни печат, создавајќи посилно сечило и имаат преголема рачка за држење што не се лизга. СЕЧИЛОТО СО ЦЕЛ-мазните, фини рабови на ножот на овој готвач може да се користат за сечење, сечкање, сечкање и сечкање на сите цврсти и меки овошја, зеленчук, месо и риба. ВИСОК КВАЛИТЕТ - нашите сечила се направени од германски Нерѓосувачки челик X50 за ножеви кои се остри и отпорни на ' рѓа. Тие имаат раб на сечилото од 15 степени и лесно се изоструваат и одржуваат. Плус, контурната, хигиенска рачка нуди безбедност и удобност. НАШАТА ПРИКАЗНА-Основана Во 1981 Година, Месермајстер е водечки производител на премиум рачно изработени кујнски прибор за јадење. Денес, ние сме компанија во семејна и женска сопственост, продолжувајќи да внесуваме иновации и креативност во кујните ширум светот.

Поврзани производи..