• Свеж
大铜章收藏者协会 КИНА 80ММ МЕСИНГ ЛАВ МЕДАЛ КИНА Кралот На Пасиштата Лав Медал Месинг 80мм
zoom_in

大铜章收藏者协会 КИНА 80ММ МЕСИНГ ЛАВ МЕДАЛ КИНА Кралот На Пасиштата Лав Медал Месинг 80мм

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

Текстура на материјал : Месинг Дијаметар : 80ММ;Дебелина : 8ММ;Тежина околу 390грама. Дизајн,Гравер : Џиангао Ванг. Технологија : Ковачница за леење : 888 ПАРЧИЊА. Леарница единица : Шангај ПАТО Прашање време : 2020. Текстура на материјал : Месинг. Дијаметар : 80ММ;Дебелина : 8ММ;Тежина околу 390грама. Дизајн,Гравер : Џиангао Ванг. Технологија : Ковачница за леење : 888 ПАРЧИЊА. Леарница единица : Шангај ПАТО Прашање време : 2020. Лавот е голем, рамномерен, со долги екстремитети и прсти. Главата е голема и тркалезна, муцката е кратка, а чувството за вид, слух и мирис се добро развиени. Кучешките заби и расцепените заби се исклучително развиени; горниот поделен заб има три врвови на забите, а долниот поделен заб има два врвови на забите; моларните заби се дегенерирани, а дијаметарот на круната е помал од висината на страничните секачи. Предната нога има 5 прсти, а задната нога има 4 прсти; канџата е остра и се повлекува. Опашката е релативно развиена. Ја има титулата "Крал на Пасиштата" и е врвен месојад на мачки во Африка. Просечната тежина на Дивите Африкански машки лавови е 240 кг, а вкупната должина може да достигне 2,4-3,3 метри [6]. Лавовите имаат кратка коса, светло сива, жолта или тен боја на телото. Машките лавови имаат и долги гриви, кои се светло-кафеави, темно кафеави, црни итн.

Поврзани производи..