• Свеж
Devprayag чисто есенцијално масло со стакло со стаклена пареа дестилирана 100мл x 3
zoom_in

Devprayag чисто есенцијално масло со стакло со стаклена пареа дестилирана 100мл x 3

DEN 1.33

Стока
check Во продавницата

Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате Количина - 100мл x 3 (10 мл) Тип на контејнер - висококвалитетно килибарско стакло шише со три стаклени капки. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Мелекака Кајепути, чиста, природна, неразредена, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, растворувач без растворувач, веган, без суровост. Добро се меша со мајчина душица, лаванда, гераниум, еукалиптус, рузмарин, каранфилче пупка, Бергамот, Ангелика. Како да се користи : Не нанесувајте директно на кожата, секогаш разредувајте со масло од носач. 1% за дневна нега на лицето, 5-6 капки во масло од носач од 30 ml. 2% за дневна нега на телото, 10-12 капки во масло од носач од 30 ml. 3-5% за акутна нега, 15-30 капки во масло од носач од 30 ml. 1мл е составен од околу 16 капки. ВНИМАНИЕ : Овој производ нема капа за безбедност на децата. Чувајте подалеку од децата. Чувајте подалеку од очите. Измијте ги рацете по допирањето на есенцијалните масла. Сите производи што го носат брендот Devprayag претставуваат сливот на чистота и квалитет за да ги испорачаат неизбришаните природни производи што ги заслужувате. Количина - 100мл x 3 (10 мл) Тип на контејнер - висококвалитетно килибарско стакло шише со три стаклени капки. Метод на екстракција : Дестилација на пареа Ботаничко име -Мелекака Кајепути, чиста, природна, неразредена, есенцијално масло од терапевтско одделение, без алкохол, растворувач без растворувач, веган, без суровост.

Поврзани производи..