• Свеж
Инципио двојно двојно слој случај за Apple iPhone 5C-црна-IPH-1134-BLK-V
zoom_in

Инципио двојно двојно слој случај за Apple iPhone 5C-црна-IPH-1134-BLK-V

DEN 2.00

Стока
check Во продавницата

Цврста рамка на плекстониум обезбедува трајна заштита за вашиот уред во кој било вид на ситуација Силиконското јадро што го апсорбира влијанието обезбедува амортизирање против мала штета. Мека завршница на допир за засилена удобност и лесно отстранување од џебовите. Иновативниот хибриден дизајн обезбедува двојни слоеви на одбрана без додавање на вишок на рефус. Цврста рамка на плекстониум обезбедува трајна заштита за вашиот уред во кој било вид на ситуација. Силиконското јадро што го апсорбира влијанието обезбедува амортизирање против мала штета. Мека завршница на допир за засилена удобност и лесно отстранување од џебовите. Иновативниот хибриден дизајн обезбедува двојни слоеви на одбрана без додавање на вишок на рефус. Инципио шок што апсорбира двојно двојно слој кутија за Apple i Phone 5c - црно Innipio Dual Pro за i Phone 5c има дизајн со двојно слој, кој се состои од силиконско јадро отпорно на удар и цврста рамка на плекстониум. Случајот го брани новиот i Phone 5 C против секојдневно абење и солза, нечистотија, прашина и мала штета без да се жртвува стил. Компатибилен со : Apple : i Phone 5c;.

Поврзани производи..