• Свеж
ILAME 5V 12V 24V ONE 1 Канален модул за модули за модул со оптоварувач за поддршка на OptoCoupler со високо и активирање на ниско ниво
zoom_in

ILAME 5V 12V 24V ONE 1 Канален модул за модули за модул со оптоварувач за поддршка на OptoCoupler со високо и активирање на ниско ниво

DEN 3.00

Стока
check Во продавницата

Модул за реле со високо ниво на ниско ниво со ниско ниво на тригерирање на тригери : Нов и високо квалитетен 1-канален модул за реле, со фотоелектрична изолација Модулот може да биде висок или низок со активирање на скокачки поставување на моќност и релеј го дејството на модулот Оперативен напон 5 V/12 V Модулот со употреба на генералниот квалитет на релејот , Нормално, отворено интерфејсмаксимално оптоварување : AC 250 V/10 A, DC 30 V/10 AMODULE Интерфејс : DC+ : Позитивно напојување (VCC) (12 V) DC- : Негативно напојување (GND) во : Контролниот крај, струјата за возење треба да биде повеќе од 4macom : Контрола на јамка на Земјата Wirecode : int relaypin = 6; празнина поставеност () {pinmode (релејпин, излез);} неважечка јамка () {char i; i = аналоген (12); ако (i> 12) { Digital Write (релејпин, висок);} друго {Digital Write (релејпн, низок);}} пакет Вклучен : 1 x 1 модул за реле на канали (5 V/12 V)

Поврзани производи..