• Свеж
Кимбл Чејс КИМАКС 20026-50 Боросиликатно Стакло Сериски И Сертифициран Дипломиран Цилиндар Од Класа А, Калибриран За Испорака, Со Браник, 50мл Капацитет
zoom_in

Кимбл Чејс КИМАКС 20026-50 Боросиликатно Стакло Сериски И Сертифициран Дипломиран Цилиндар Од Класа А, Калибриран За Испорака, Со Браник, 50мл

DEN 1.67

Стока
check Во продавницата

"ТД" се појавува на секој цилиндар и покажува дека цилиндерот е калибриран за испорака Обезбедено со шестоаголна основа рамна земја за стабилност. БЕЗБЕДНО-гард браници се испорачуваат. Дизајниран од Астм Спецификација Е1272, стил јас, класа а барања. Произведено од 33 експанзија, ниско екстрактивно боросиликатно стакло во согласност со USP тип I и ASTM E438, тип I, барања Од Класа А. Кимбл Чејс Кимакс Класа цилиндар е калибриран за испорака, трајно означен со индивидуален сериски број и испорачан со Сертификат За Точност на Дипломирањето. Тие се испорачуваат со шестоаголна основа и БЕЗБЕДЕН браник. Овие цилиндри се дизајнирани од Астм Спецификација Е1272, стил јас, класа а барања. Тие ги исполнуваат барањата За Американското Друштво За Тестирање и Материјали (АСТМ) Е438, тип I, Класа А, Стандардна Спецификација За Стакло во Лабораториски Апарати. Направено од 33 експанзионо боросиликатно стакло, кое има низок коефициент на термичка експанзија, многу висока отпорност на хемиски напад и тешки ѕидови кои го минимизираат ризикот од механичко кршење кога се применува топлина. Кимбл Чејс Лајф Наука И Истражувачки Производи произведува научни лабораториски стакларија под брендот Кимбл чејс КИМАКС. Компанијата потекнува од Стаклото Кимбл И Стаклото Контес и сега е поделба на Групата Герешајмер.

Поврзани производи..