• Свеж
Ds18 MP4TPBT 4 Морски Wakeboard Кула Засилени Звучници Со Куршум Твитер 240 Вати Макс Врв-2 Начин Активни &засилувач; Powersports Bluetooth Звучник IPX5 Водоотпорен Рејтинг - 2 Звучници
zoom_in

Ds18 MP4TPBT 4 Морски Wakeboard Кула Засилени Звучници Со Куршум Твитер 240 Вати Макс Врв-2 Начин Активни &засилувач; Powersports

DEN 3.33

Стока
check Во продавницата

ЗАСИЛЕНИ ЗВУЧНИЦИ НА КУЛАТА-DS18 сега го има својот прв звучник на кулата што има и вградени засилувачи и модули НА БТ значи, се што ви треба е моќ и приклучоци за заземјување, добро сте да одите Совршен, но не ограничувајќи се на кабриолет, 4 тркала, мотоцикли и морски!. СМЕСТУВА КУЛА БАРОВИ 1,5-2 ИНЧИ-Овие кули имаат простор за 1,5-2 инчни кружни шипки и сите можат да бидат поврзани со ист извор. ГЛАСНО И ЈАСНО - секој вграден засилувач обезбедува 2 x 40 W RMS и 2 x 120w Max Power 4 инчен 2 насочни звучници за гласна и јасна музика каде и да сакате тоа е лесно да се поврземе со лесно бт спарување со вашиот телефон!. ПОВРЗЕТЕ СЕ Преку Bluetooth-Интегрирани бт контроли за беспрекорно спарување со вашиот телефон и исто така ќе ви даде секундарна опција aux приклучок со 2 канални RCA излези. НИКОГАШ НЕ ПРЕСТАНУВАЈТЕ ДА ИНОВИРАТЕ СТАВ - Ds18 Audio се издвојува од другите брендови со нашите прогресивни дизајни и непоколеблива посветеност за испорака на технолошки најсовремени производи на пазарот. Дали ви требаат навистина гласни звучници на кулата, но немате простор за обемни засилувачи или радио? DS18 сега го има својот прв звучник на кулата кој има и вградени засилувачи и модули НА БТ значи, се што ви треба е приклучоци за напојување и заземјување дали сте добри за одење. Совршен, но не ограничувајќи се на кабриолет, 4 тркала, мотоцикли и морски! DS18 MP4 TPBTHYDRO 4 " Засилен СО Звучници На Морски/Wakeboard Кула Црни Овие кули имаат простор за кружни шипки од 1,5-2 инчи и сите можат да бидат поврзани со ист извор. Секој вграден засилувач обезбедува 2x40w RMS и 2x120w max power 4 инчен 2 начин звучници за гласна и јасна музика каде и да сакате тоа е лесно да се поврземе со лесно бт спарување со вашиот телефон! Определување на коаксијалните звучници од 4 инчи 2 за јасен гласен звук без жртвување на просторот. Вграден засилувач кој издвојува 40w RMS и 120 W MAX на секој звучник. Интегрирани контроли НА БТ за беспрекорно спарување со вашиот телефон и исто така ви даваат секундарна опција aux jack со 2 канални RCA излези. Компатибилен со далечинскиот управувач DS18, MXRC за лесни за употреба контроли. Сместува кула барови 1,5-2 инчи и цврст дизајн е направен за издржливост, додека исто така врти глави. Клучни Карактеристики Говорници : Max Моќ Ракување : 120 W x2 RMS Моќност Ракување : 40 W x2 Фреквенција Одговор : 60 Hz-20 KHz Глас Серпентина Дијаметар : 1" Глас Серпентина Материјал : PEPSV Отпорност : 4 Ohm Магнет Тежина : 11 Оз Магнет Материјал : Феритни Засилувач Целосен Опсег Класа D Стерео Засилувач Max Моќност : 120x2 W RMS Моќност : 40x2 W Моќ и Земјата : 16 GA Осигурач големина на : 15a Голема За Морски Аудио Автомобил Аудио Off road DIY Проекти Технички Details ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ ¢ MP4 TPBT Производ Прирачник Спецификации ¢ Номинална Diameter 4” / 101.

Поврзани производи..