• Свеж
4во Универзално Тркало Тивко Ротирачко Тркало Со Голема Брзина Тркала За Тркала Со Тешки Тркала За Болнички Кревети Тркала За Замена На Тркала
zoom_in

4во Универзално Тркало Тивко Ротирачко Тркало Со Голема Брзина Тркала За Тркала Со Тешки Тркала За Болнички Кревети Тркала За

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Висока Стабилност : вител тркалца со одлична стабилност и отпорен на удари, се прицврстува на болничките кревети и му овозможува на креветот да се движи непречено и лесно Тпр Најлон : Универзалното тркало е изработено од ТПР и најлонски материјал, меко и отпорно на абење, што може да се користи некое време. Слободен Ротирачки : Вител тркала тркало со голема брзина ротирачки монистра диск, кој може да обезбеди одлична заштеда на трудот и флексибилни ротација. Тивко Движење : универзално тркало Во Кревет со носивост од 198,42 килограми, со добар тивок ефект, што може да ви даде парче мир. Широка Примена : Универзално тркало за тркало вградено во држач за задебелување, погодно за сите видови болнички кревети, болнички инструменти итн. Висока Стабилност : вител тркалца со одлична стабилност и отпорен на удари, се прицврстува на болничките кревети и му овозможува на креветот да се движи непречено и лесно. Слободен Ротирачки : Вител тркала тркало со голема брзина ротирачки монистра диск, кој може да обезбеди одлична заштеда на трудот и флексибилни ротација. Тивко Движење : универзално тркало Во Кревет со носивост од 198,42 килограми, со добар тивок ефект, што може да ви даде парче мир. Широка Примена : Универзално тркало за тркало вградено во држач за задебелување, погодно за сите видови болнички кревети, болнички инструменти итн.

Item Type:
Swirl Casters Wheel
Material:
TPR, Nylon
Size:
4in
Wheel Diameter:
Approx. 100mm / 3.94
Wheel Width:
Approx. 32mm / 1.26in
Mounting Height:
Approx. 142mm / 5.59in
Wheel Bearing:
Approx. 90kg / 198.42lb
Rod Length:
Approx. 25mm / 0.98in, 30mm / 1.18in
Use:
All kinds of hospital beds, hospital instruments, etc.
Package List:
1 x Swirl Caster Wheel:

Поврзани производи..