• Свеж
Seagate 600 Pro ST240FP0021 240 GB 2,5-инчен внатрешен погон на цврста состојба
zoom_in

Seagate 600 Pro ST240FP0021 240 GB 2,5-инчен внатрешен погон на цврста состојба

DEN 1.00

Стока
check Во продавницата

Капацитет за складирање : 240 GB Мулти-ниво на блиц на ќелијата. Ниска потрошувачка на енергија. Стандард за погонски интерфејс : SATA/600. Капацитет за складирање : 240 GB. Мулти-ниво на блиц на ќелијата. Ниска потрошувачка на енергија. Стандард за погонски интерфејс : SATA/600. Seagate 600 Pro SSD за апликации на Центар за облак и податоци. Класа над клиент SSD, Seagate 600 Pro SSDs испорачуваат најдобра комбинација во класа на брзи, конзистентни перформанси и мала моќност. Овие погони се исклучително погодно за центрите за податоци за хиперскале, градители на облак системи и даватели на услуги на облак.

Поврзани производи..