• Свеж
Сименс QF215A Прекин На Колото За Заземјување, 15 Засилувач, 2 Пол, 120V, 10, 000 AIC &засилувач; W0816ML1125CU 125 засилувач, 8 Простор, 16 Коло, Центар За Оптоварување На Отворено, Сива Бо
zoom_in

Сименс QF215A Прекин На Колото За Заземјување, 15 Засилувач, 2 Пол, 120V, 10, 000 AIC &засилувач; W0816ML1125CU 125 засилувач, 8 Простор,

DEN 1014.40

Стока
check Во продавницата

Производ 1 : Двоен пол, 15 Засилувач, тип QPF2 Gfci Прекинувач Производ 1 : 10,000 АИЦ прекинувачки рејтинг. Производ 1 : Вклучува само-тест како што се бара ОД УЛ 943 како дополнителна безбедносна карактеристика. Производ 1 : Погоден За различни градежни апликации, вклучувајќи бањи, топли кади, кујни, бањи итн. Производ 2 : Тежина На Предметот : 13,0 фунти. Производ 2 : Земја На Потекло : Сад. Производ 2 : Бренд име : СИМЕНС. Производ 2 : Точка Димензии : 15. Производ 1 : Двоен пол, 15 Засилувач, тип QPF2 GFCI Прекинувач. Производ 1 : 10,000 АИЦ прекинувачки рејтинг. Производ 1 : Вклучува само-тест како што се бара ОД УЛ 943 како дополнителна безбедносна карактеристика. Производ 1 : Погоден За различни градежни апликации, вклучувајќи бањи, топли кади, кујни, бањи итн. Производ 2 : Тежина На Предметот : 13,0 фунти. Производ 2 : Земја На Потекло : Сад. Производ 2 : Бренд име : СИМЕНС. Производ 2 : Димензии На Предметот : 15. Сименс QF215 A Прекинувач На Колото ЗА Заземјување, 15 Засилувач, 2 Пол, 120 V,10.000 Aic, тестирање GFCIs и afcis на месечна основа е добра идеја што понекогаш се заборава. Лабораториите за преземачи (УЛ) сугерираат Дека Уредите afci/GFCI се тестираат на секои 30 дена по инсталацијата за да се осигураат дека правилно работат. Сега новата функција за само-тестирање и заклучување му овозможува на прекинувачот со двојна функција автоматски и континуирано да се тестира за да се осигура дека работи правилно.

Поврзани производи..