• Свеж
Колометар на струја на напон, монитор за батерии 400A Bluetooth 0‑120V безжичен напон мерач RV додатоци KL140F за откривање на електрична енергија
zoom_in

Колометар на струја на напон, монитор за батерии 400A Bluetooth 0‑120V безжичен напон мерач RV додатоци KL140F за откривање на електрична

DEN 726.24

Стока
check Во продавницата

Автоматско откривање на струјата : Производот автоматски ја препознава и открива струјата во насока на полнење и празнење При полнење, сегашната боја е зелена; Кога празне, тековната боја е сина; Ампере час, вати час и временски податоци можат да се расчистат за време на процесот на мерење без да влијаат на следното мерење. Вредностите на напонот и струјата исто така можат да бидат добро прилагодени за да се обезбеди точен капацитет. Точно мерење, има широк опсег и силна практичност. Контрола на апликација за поддршка : Поддржува Bluetooth врска за контрола на мобилни апликации. По преземањето и инсталирањето на апликацијата, сите функции можат да се постават преку вградената врска Bluetooth преку мобилната апликација. Производот додаде функција за само -калибрација, а долгорочната работна струја и вредностите на капацитетот сè уште можат да бидат точни. Надградба за да се зголеми гаранцијата за работа на производот. Широка примена : Производот може да се постави на пренапон, поттикнување, прекумерна струја, надмоќ и надворешна заштита од прекумерна моќност. Кога вредноста го надминува опсегот на заштита на вредноста, излезната состојба на инструментот е исклучена (за да се користи во комбинација со релето) за да се спречи оштетување на електричната опрема. Времето на закрепнување на заштитата и времето за одложување може да се постави за точно мерење на параметрите како што се напон, струја, капацитет на батеријата, енергија, потрошувачка на енергија, темперамент на околината. Различни функции за заштита : Овој волтметер е нов вид на бројач на куломб, кој може да мери разни физички параметри како што се напон, струја, моќност, капацитет за полнење и празнење, Ват час, време, итн. Поставете параметри за реализација на повеќекратна заштита, како што е над напон Заштита, под заштита на напон, преку тековна заштита, над заштита на електрична енергија, над заштита на температурата и ограничена заштита на времето. Разновиден и моќен : Мерачот може автоматски да ја идентификува тековната насока, да го следи капацитетот на батеријата во реално време, да ги прегледува податоците за мерење преку Bluetooth и да ја контролира надградбата на мерачот и фирмверот преку апликацијата за мобилен телефон. Изобилни додатоци, опремени со 1 x модул за мерење, 1 x семплер, 2 x кабел за податоци, сензор за температура од 1 x, 2 x додаток табла, 1 x терминален конектор, 4 x завртка, 4 x бели додатоци, 1 x Упатство за корисник. Автоматско откривање на струјата : Производот автоматски ја препознава и открива струјата во насока на полнење и празнење. При полнење, сегашната боја е зелена; Кога празне, тековната боја е сина; Ампере час, вати час и временски податоци можат да се расчистат за време на процесот на мерење без да влијаат на следното мерење. Вредностите на напонот и струјата исто така можат да бидат добро прилагодени за да се обезбеди точен капацитет. Точно мерење, има широк опсег и силна практичност. Контрола на апликација за поддршка : Поддржува Bluetooth врска за контрола на мобилни апликации. По преземањето и инсталирањето на апликацијата, сите функции можат да се постават преку вградената врска Bluetooth преку мобилната апликација. Производот додаде функција за само -калибрација, а долгорочната работна струја и вредностите на капацитетот сè уште можат да бидат точни. Надградба за да се зголеми гаранцијата за работа на производот. Широка примена : Производот може да се постави на пренапон, поттикнување, прекумерна струја, надмоќ и надворешна заштита од прекумерна моќност. Кога вредноста го надминува опсегот на заштита на вредноста, излезната состојба на инструментот е исклучена (за да се користи во комбинација со релето) за да се спречи оштетување на електричната опрема.

Item Type:
Battery Monitor
Item Model Number:
KL140F
Material:
ABS, brass
Voltage Measurement Range (external power supply):
0~120V
Voltage Measurement Range (self powered):
10~80V
Voltage Resolution:
0.1V
Current Measurement Range:
0~400A
Current Resolution:
0.01A
Temperature Measurement Range:
-20~120℃
Capacity Display Range:
0%~100%
Power Measurement Range:
0~72KW
Power Resolution:
0.01W
AH Measurement Range:
0~9999.99AH
Capacity Resolution:
0.001AH
Electricity Measurement Range:
0~9999.99kWH
Watt Hour Accuracy:
0.001WH
Time Measurement Range:
0~999
Time Resolution:
1 Second
Bluetooth Communication Distance:
Approx. 10meter / 32.8ft
AH Measurement Range:
0~9999.99AH
Voltage Accuracy:
±2%+3 digits
Current Accuracy:
±5%+10 digits
Package List:
1 x Measurement Module:
1 x Sampler:
2 x Data Cable:
1 x Temperature Sensor:
2 x Accessory Board:
1 x Terminal Connector:
4 x Screw:
4 x White Accessories:
1 x User Manual:

Поврзани производи..