• Свеж
Yzhidianf F2GZ-1A189-A сензори за притисок на гумите за Ford F150 2017 2017 2018 2019 2020, TPMS сензори за Explorer, Fusion, Ranger, Sensors за замена за Edge Mustang-4 пакет
zoom_in

Yzhidianf F2GZ-1A189-A сензори за притисок на гумите за Ford F150 2017 2017 2018 2019 2020, TPMS сензори за Explorer, Fusion, Ranger, Sensors

DEN 751.84

Стока
check Во продавницата

⭐⭐⭐⭐⭐ 【Замена OEM】 Yzhidianf Системите за набудување на притисокот на гумите (TPMS) се претходно програмирани и OE се потврдуваат како директно прилагодување за да ги заменат F2 GZ1 A189 A, F2 GT1 A180 AB, F2 GT1 A150 AB, FR3 Z1 A189 A, FR3 V1 A180 AA, FR3 V150 AA 35, MRXAG2 SZ3 ? Овој сензор за мониторинг на притисок на гумите компатибилен со повеќето возила со брендирани GM, произведени по 2015 година. Замена за 2015-2021 година за : -Ford, 2015-2020 за : -Lincoln. ? Се разбира, откако батеријата ќе умре, целиот сензор мора да се замени. ? 【Професионално тестирање】 Системите за набудување на притисокот на гумите TPMS сензорот е 100% тестиран и овластен, обезбедете инсталација и перформанси без проблеми. Внатрешната електроника е прилагодена за вашето специфично возило и ќе ја обезбеди истата услуга како оригиналот. Може да спречи пукање на гумите, да заштеди енергија, да ги намали емисиите, да обезбеди безбедно возење. Правилно функционирање на TPM може да помогне во ризик од хидропланирање, растојанија од сопирање, живот на гуми. ? Вашето возило мора да ги спари и да научи нови сензори по замената, ве молиме погледнете ја стандардната постапка за враќање на Learn наведена од производителот на автомобили. Ако имате какви било прашања, ве молиме слободно контактирајте не, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. ⭐⭐⭐⭐⭐ 【Замена OEM】 Yzhidianf Системите за набудување на притисокот на гумите (TPMS) се претходно програмирани и OE се потврдуваат како директно прилагодување за да ги заменат F2 GZ1 A189 A, F2 GT1 A180 AB, F2 GT1 A150 AB, FR3 Z1 A189 A, FR3 V1 A180 AA, FR3 V150 AA 35, MRXAG2 SZ3.

Поврзани производи..