• Свеж
Прицврстувач за тврдо-најнадвор 014973159986 Филипс рамни завртки за шарки, 7 x 1/2, парче-40
zoom_in

Прицврстувач за тврдо-најнадвор 014973159986 Филипс рамни завртки за шарки, 7 x 1/2, парче-40

DEN 149.60

Стока
check Во продавницата

Дијаметар : #7 Должина : 1/2 инчи. Материјал : челик. Заврши : Венецијанска бронза. Стил на глава : рамен (Филипс). Должина : 1/2 инчи. Материјал : челик. Заврши : Венецијанска бронза. Стил на глава : рамен (Филипс). Ние опфаќаме широк спектар на сврзувачки елементи идеални за многу апликации што ги опфаќаат домот, фармата, бизнисот, автомобилите и во индустријата. Повеќето од нашите сврзувачки елементи имаат лесен цинк со челик што дава повеќе финш отпорен на 'рѓа. Ние, исто така, продаваме обложени и не'рѓосувачки производи за дополнителен отпор на 'рѓа. Ние складираме многу одделенија на сврзувачки елементи кои се движат од низок јаглероден челик до зацврстен, челик третиран со топлина. Не се применуваат сите сврзувачки елементи за сите апликации, па затоа бидете сигурни дека ќе го тестирате Thouroughly и да добиете мислење на лиценциран градежник или овластен зграда или структурен инженер пред да се потпирате на овие сврзувачки елементи за какви било ситуации кога неуспехот би резултирал во оштетување на имотот или лицето.

Поврзани производи..