• Свеж
2 парчиња Клипови За Цуцла Со Силиконски Контејнер За Храна За Бебиња За Носење Контејнери За Закуски за Мали Деца бебиња &Засилувач; Деца, Ремени За Безбедност На И?
zoom_in

2 парчиња Клипови За Цуцла Со Силиконски Контејнер За Храна За Бебиња За Носење Контејнери За Закуски за Мали Деца бебиња &Засилувач;

DEN 207.84

Стока
check Во продавницата

100% силикон НЕТОКСИЧЕН СИЛИКОН ЗА ХРАНА : контејнерите за закуски за бебиња и Силиконските Синџири што Се Протегаат не содржат БПА, НЕМА БПФ, НЕМА БПФ, НЕМА ПВЦ, Нема Фталати, Нема Нафта, Се Без Пластика И Без Латекс. Изработен е од врвен квалитет, 100% силикон за храна, така што е безбеден за чување храна за ужина за бебиња. КОНТЕЈНЕРИ ЗА ЗАКУСКИ за НОСЕЊЕ : Со 2 парчиња Растегливи Силиконски Синџири, совршени за Силиконски Контејнери за Закуски. Секој ремен е околу 20,3" во должина. Со дизајн на бравата со игла, ременот може слободно да се прилагоди и е флексибилен за различни големини и удобно монтирање. Силиконскиот Ремен за Рамо може да се користи само како Силиконски Клипови за Цуцла, чувајте ги предметите или цуцлите на бебето при рака и надвор од земјата или подот. Тие исто така можат да бидат прикачени шише на колички, седишта за автомобили, високи столчиња и многу повеќе. Во ДВИЖЕЊЕ : Одлично За во движење и повеќе од само складирање храна за бебиња-вашето дете ќе има забавна торба за крос-тело за мали деца. Вашето малечко би сакало да се облекува како нивните родители, да носи своја мини торба за рамо. Тие ќе чуваат закуски, бонбони, сендвичи, овошје, но и занаетчиски материјали - како боички на оваа торба со силиконски вреќи. МАШИНА ЗА МИЕЊЕ САДОВИ И МИКРОБРАНОВА ПЕЧКА БЕЗБЕДНО : 100% силикон за храна е безбеден за употреба во замрзнувач, микробранова печка, машина за миење садови, врела вода и рерна ДО 446w/ 230° C. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ : МОЖЕ ДА се стави на врвот на машината за миење садови безбедно или рачно перење. Контејнерот за силиконска храна за бебиња е неверојатно издржлив, доволно Разноврсен за секојдневна употреба. Одлично за во движење и повеќе од само контејнери за ужина-вашето дете ќе има забавен сад за ужина за мали деца. Вашето малечко би сакало да се облекува како нивните родители, да носи своја мини торба за рамо.

Поврзани производи..