• Свеж
Комплети за килими за килим со кука за заклучување за возрасни, куки за куки за создавање голем тепих, со претходно печатено марокански образец платно платно за рач
zoom_in

Комплети за килими за килим со кука за заклучување за возрасни, куки за куки за создавање голем тепих, со претходно печатено марокански образец

DEN 299.20

Стока
check Во продавницата

【Големина и квалитет】 Завршениот комплет за заклучување на куката има три големини : 40*50 см (15,7*19,6 ин), 61*87 см (24*34,2 ин), 69*102 см (27,2*40 Таа усвојува густа мрежа за ткаенини со сендвич со сендвичи, завиткана со мрежи, таа е издржлив и надлежен. Готовиот производ е мек, удобен и убав. Ставивме 20% повеќе предиво отколку што треба. 【Супер лесен за создавање】 комплети за килими со кука за заклучување е забавна активност, одвојте време од стресот на работата и секојдневниот живот со занает кој е терапевтски и релаксирачки - одговара на сите возрасти и нивоа на вештина. Малите комплети се одлични за почетници или брзи проекти за викенд, така што секој на 7 -годишна возраст може да започне. 【Комплети за изработка на таписерија за килими】 Комплети за куки за печатење во боја. Ние ви обезбедивме сите алатки што ви се потребни за да создадете кадифен текстурирани мини-тепачки. Со печатено платно, упатства, предиво и кука од капчиња, можете да започнете веднаш. 【Забавен подарок】 Како креативни рачно изработени подароци, може да ја изрази својата искреност во голема мерка. Тоа е подарок што продолжува да носи среќа и чувство за достигнување, тие можат да бидат дадени како роденден, Божиќ, домаќинство, подарок за дипломирање или кој било посебен настан. 【Совршени украси】 Комплет за капчиња со тепих може да се користи за украсување на различни предмети за домаќинството. Може да се користи како doormat, кујнски душек, површина тепих, тепих душек, удобно душек или миленичиња тепих, итн. Исто така е добар избор за домашна декорација, ќе уживате во среќата и чувството за остварување на ова мини ремек -дело. Комплетите за килими со кука за заклучување е еден вид на занаетчиски комплет за занаетчиски производи, исто така може да се нарече вкрстено бод, везен тепих/тепих крст, бод, одлична DIY игличка недовршена капчиња за килим со перница за перници Вклучува : 1 Прирачник за упатства за печатење англиски јазик Пластична кука за капчиња1 Пластична кутија за подароци на нишки со различни бои.

Поврзани производи..